Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Przedszkolaki i rodzice na scenie w Starej Hucie

W piątek 10 czerwca, już po raz kolejny, w Przedszkolu Integracyjnym w Starej Hucie odbył się Festyn Rodzinny. Tegoroczna impreza przebiegała pod hasłem „Rodzice – dzieciom, dzieci – rodzicom”.

Jak co roku pojawiło się mnóstwo atrakcji, które przyciągnęły całe rodziny. Tradycyjnie już pierwszym punktem programu był występ przedszkolaków, którego motywem przewodnim były utwory znakomitego poety, Jana Brzechwy.

Dzieci zaprezentowały przed widownią swoje umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne. Uroczo wyglądająca grupa najmłodsza w przebraniach grzybków i biedronek przedstawiła inscenizację wiersza „Grzyby”, zaśpiewała i zatańczyła do utworów: Batii Strauss „Pizzicato” i Heleny Majdaniec „Rudy rydz”. W występach grup starszych nie zabrakło takich klasyków literatury dziecięcej jak „Samochwała”, „Kłamczucha”, „Leń”, „Skarżypyta”, „ZOO”, „Czapla i żuraw” . Ponadto dzieci zaprezentowały układ taneczny do utworu „What does the fox say”. Inscenizacja wiersza „Na straganie” i taniec pt. „Zupa Romana” to popis artystyczny dzieci z grupy najstarszej. O tym, jak to czapla z żurawiem pobrać się nie mogli dowiedzieliśmy się z inscenizacji wiersza pt. „Czapla i żuraw” a piosenka Kasi Sobczyk pt. „O mnie się nie martw” dodała uroku występowi.

Kulminacyjnym punktem programu był jednak występ rodziców, którzy przygotowali dla dzieci niespodziankę w postaci inscenizacji utworu „Kaczka – Dziwaczka”. Dowcipna forma przedstawienia, łącząca wiersz Brzechwy ze współczesnymi utworami muzycznymi oraz gra aktorów wywołały na widowni salwy śmiechu.

Po zakończeniu części artystycznej goście i personel przedszkola bawili się przy popularnych utworach muzycznych. Dzieci mogły się wyszaleć na dmuchanym zamku i w mini „Małpim Gaju”. Dużą atrakcją były pokazy strażackie w wykonaniu strażaków z OSP w Starej Hucie i OSP w Pustkowiu Lgockim. Wspaniałe, domowe ciasta upieczone przez mamy zaangażowane w przygotowywaniu uroczystości i kiełbaski grillowane przyrządzone przez tatusiów były znakomitym poczęstunkiem. Impreza była doskonałą okazją do radości, uśmiechu i dostarczyła wiele niezapomnianych wrażenia.


15

CZE

2016

1435

razy

czytano

2343/4576

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.