Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Pomagali w ustanawianiu rekordu w czytaniu książek

W piątek 10 czerwca młodzież szkolna z całej Polski ustanawiała rekord w jednoczesnym, masowym czytaniu książek. Organizatorem Głównym akcji pn. „Jak nie czytam, jak czytam” była redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole".

Biblioteka Publiczna w Koziegłowach dołączyła do akcji, zapraszając do udziału uczniów i nauczycieli wszystkich szkół z terenu gminy, władze samorządowe, Policję, organizacje pozarządowe oraz czytelników.

W tym dniu o godz. 10.00 spotkaliśmy się przy domu kultury w Koziegłowach, każdy ze swoją książką, i czytaliśmy. Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia, abyśmy mogli się dzisiaj tak licznie spotkać, dziękuję czytelnikom, że byliście z nami – powiedziała dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach, Renata Garleja

Do akcji dołączył wiceburmistrz GiM Koziegłowy Piotr Kołodziejczyk, funkcjonariusze Policji z Koziegłów, członkowie Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz pracownicy MGOPK i Biblioteki. Czytali uczniowie z Zespołów Szkół w Koziegłowach, Lgoty Górnej i Pińczyc, uczniowie ze Szkół Podstawowych z Koziegłówek, Gniazdowa, Cynkowa, Siedlca Dużego oraz przedszkolaki z Koziegłów.

Dodatkową atrakcją było stworzenie niezwykłej budowli z książek dla Pracowni Orange w Lgocie Mokrzesz, biorącej udział w wyzwaniu „Książkowe wariacje 3D”.

Pracownicy Biblioteki poprosili o zabranie ze sobą książki, którą będzie można przekazać Bibliotece. Z książek zbudowano Gród Koziegłowski. Dzięki temu Biblioteka wzbogaciła się o kilkadziesiąt nowych pozycji. Budowniczym kibicowali pozostali uczestnicy z balonami w rękach, tworząc gigantyczne litery.

W ciągu niecałego dnia, według wypełnionych sprawozdań, jak podał główny organizator, odnotowano już 42 492 uczestników, a zgłoszenia cały czas spływały. Ostateczną liczbę uczestników poznamy w ciągu miesiąca.

Dzięki tej akcji pokazaliśmy, że czytanie może być wspaniałą przygodą, że czytaniem można i należy się chwalić a podarowane książki zasilą księgozbiór biblioteki. Zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów bibliotecznych i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej – podkreśliła kierownik Biblioteki w Koziegłowach, Bożena Kolasa.


15

CZE

2016

2361

razy

czytano

2360/4594

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności