Skróty klawiszowe:

Pomagali w ustanawianiu rekordu w czytaniu książek

Strona główna » Aktualności » Pomagali w ustanawianiu rekordu w czytaniu książek

wielkość tekstu: A | A | A

W piątek 10 czerwca młodzież szkolna z całej Polski ustanawiała rekord w jednoczesnym, masowym czytaniu książek. Organizatorem Głównym akcji pn. „Jak nie czytam, jak czytam” była redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole".

Biblioteka Publiczna w Koziegłowach dołączyła do akcji, zapraszając do udziału uczniów i nauczycieli wszystkich szkół z terenu gminy, władze samorządowe, Policję, organizacje pozarządowe oraz czytelników.

W tym dniu o godz. 10.00 spotkaliśmy się przy domu kultury w Koziegłowach, każdy ze swoją książką, i czytaliśmy. Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia, abyśmy mogli się dzisiaj tak licznie spotkać, dziękuję czytelnikom, że byliście z nami – powiedziała dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach, Renata Garleja

Do akcji dołączył wiceburmistrz GiM Koziegłowy Piotr Kołodziejczyk, funkcjonariusze Policji z Koziegłów, członkowie Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz pracownicy MGOPK i Biblioteki. Czytali uczniowie z Zespołów Szkół w Koziegłowach, Lgoty Górnej i Pińczyc, uczniowie ze Szkół Podstawowych z Koziegłówek, Gniazdowa, Cynkowa, Siedlca Dużego oraz przedszkolaki z Koziegłów.

Dodatkową atrakcją było stworzenie niezwykłej budowli z książek dla Pracowni Orange w Lgocie Mokrzesz, biorącej udział w wyzwaniu „Książkowe wariacje 3D”.

Pracownicy Biblioteki poprosili o zabranie ze sobą książki, którą będzie można przekazać Bibliotece. Z książek zbudowano Gród Koziegłowski. Dzięki temu Biblioteka wzbogaciła się o kilkadziesiąt nowych pozycji. Budowniczym kibicowali pozostali uczestnicy z balonami w rękach, tworząc gigantyczne litery.

W ciągu niecałego dnia, według wypełnionych sprawozdań, jak podał główny organizator, odnotowano już 42 492 uczestników, a zgłoszenia cały czas spływały. Ostateczną liczbę uczestników poznamy w ciągu miesiąca.

Dzięki tej akcji pokazaliśmy, że czytanie może być wspaniałą przygodą, że czytaniem można i należy się chwalić a podarowane książki zasilą księgozbiór biblioteki. Zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów bibliotecznych i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej – podkreśliła kierownik Biblioteki w Koziegłowach, Bożena Kolasa.


czytano: 1979 razy

autor: kozieglowy.pl

data dodania: 2016-06-15 15:10:26

Walory Gminy
  • Dziedzictwo kulturowe i historyczne
  • Bogate zasoby wód głębinowych
  • Malownicze krajobrazy
  • Bogactwo przyrody
  • Strefy aktywności turystycznej
  • Szlaki konne i rowerowe
  • Korzystna lokalizacja
  • Przedsiębiorczość mieszkańców
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook

Koziegłowy dawno temu
blog historyczny
Leonarda Jagody