Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Czterej członkowie Stowarzyszenia Odnowy Wsi Jemielnica gościło 28 czerwca w Koziegłowach, gdzie spotkali się z wiceburmistrzem Piotrem Kołodziejczykiem. Przebrani w stroje cystersów zajrzeli do Koziegłów w ramach rowerowego rajdu do Jędrzejowa, gdzie znajduje się Archiopactwo Cystersów.

W Jemielnicy do dziś znajduje się okazały klasztor cystersówz zabudowaniami gospodarczymie. Cystersów w Jemielnicy nie ma już jednak od 1810 r., kiedy to król pruski przejął ich majątek i zlikwidował formalnie klasztor. Zespół klasztorny w Jemielnicy w województwie opolskim jest obecnie atrakcją turystyczną, którą członkowie Stowarzyszenia Odnowy Wsi Jemielnica promują m.in. poprzez swoje rowerowe rajdy, kiedy to odwiedzają leżące na ich trasie gminy.

Wiceburmistrz Piotr Kołodziejczyk wręczył przedstawicielowi SOWJ materiały promocyjne Gminy i Miasta Koziegłowy, goście opowiedzieli z kolei o historii swej miejscowości i jej atrakcjach i przekazali mu materiały dotyczące Jemielnicy po czym, po zrzuceniu cysterskich szat, wsiedli na rowery i udali się w dalszą podróż.

06

LIP

2016

1566

razy

czytano

2307/4554

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.