Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Stowarzyszenie dla Pińczyc zorganizowało w ramach zadania publicznego 4 czerwca II Maraton w lekkoatletycznym chodzie w terenie. Przedsięwzięcie to było oddolną inicjatywą Zespołu Szkół w Pińczycach oraz mieszkańców Pińczyc. Maraton sfinansowany został z budżetu Gminy i Miasta Koziegłowy.

Celem II Maratonu był szczyt Wielka Rycerzowa (1226 m) wchodzacy w skład Wielkiej Raczy, położony w Beskidzie Żywieckim, który zdobywali – przemierzając czerwony szlak wychowankowie oddziałów integracyjnych przedszkola w Starej Hucie, uczniowie Zespołu Szkół w Pińczycach oraz mieszkańcy Pińczyc.

Wyprawa przyczyniła się z pewnością do doskonalenia dyscypliny lekkoatletycznej chód w terenie, podniesienia poziomu kultury i aktywności fizycznej dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych z terenu Pińczyc a także okolicznych miejscowości. Chód to bowiem naturalny sposób uprawiania ruchu przez człowieka, który należy nieustannie wzmacniać i propagować wzorce z nim związane. Udział w II Maratonie ma również na celu propagowanie właściwych postaw prospołecznych wśród uczestników, wzmocnienie relacji interpersonalnych w grupie, powodujące integracje osób zdrowych i niepełnosprawnych. Zdobywcy szczytu otrzymali od organizatorów nagrodę oraz pamiątkowy dyplom.

Opiekę nad uczestnikami wyjazdu pełnili: Joanna Sularz, Małgorzata Będkowska oraz Violetta Treścińska.


Informacja przesłana przez ZS w Pińczycach06

LIP

2016

1555

razy

czytano

2305/4554

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.