Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Co roku w okresie wakacyjnym jest organizowany konkurs pod hasłem „Bezpieczne lato, bezpieczne wakacje na wsi”. Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Myszkowie wspólnie z Okręgową Inspekcją Pracy w Katowicach organizuje tego typu konkursy w świetlicach środowiskowych. To właśnie podczas wakacji nieświadome zagrożeń dzieci najczęściej pomagają w pracach rolnych, a co za tym idzie, narażane są na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Co roku na terenach wiejskich województwa śląskiego dochodzi do wielu wypadków z udziałem najmłodszych. Dlatego konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci oraz osób odpowiedzialnych za nie w czasie wakacji.

Jest to wspaniała edukacja poprzez prelekcję i wyświetlanie filmów o zagrożeniach jakie czyhają w gospodarstwach rolnych. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w konkursach, rozwiązywały krzyżówki, rebusy oraz przygotowywały rysunki o tej tematyce.

Dzięki tej edukacji można w prosty sposób zapobiec wielu tragediom przekazując jak najwięcej informacji z zakresu bezpiecznych zachowań podczas przebywania na terenie gospodarstwa.

Realizując coroczną akcję pn. „Bezpieczne Lato” Tomasz Urban oraz Katarzyna Bzdura – pracownicy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach, od początku tegorocznych wakacji przeprowadzili pogadanki, zabawy oraz konkursy mające na celu zwrócenie szczególnej uwagi dzieciom i młodzieży na zagrożenia wynikające z niebezpieczeństw jakie mogą na nich czyhać na wsi podczas wakacji.

W tym roku przeprowadzono 4 prelekcje i 4 konkursy łącznie dla około 90 dzieci
i młodzieży. Uczestnicy konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez OIP w Katowicach oraz gry planszowe ufundowane przez Główny Inspektorat Pracy.

Na terenie Gminy i Miasta Koziegłowy przeprowadzono 3 takie konkursy:

w Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach, Świetlicy Środowiskowej w Lgocie Górnej oraz Świetlicy Środowiskowej w Gniazdowie. Dzieci bardzo się ucieszyły z otrzymanych nagród i oczekują już następnych konkursów.

- Dziękuję panu Tomaszowi Urbanowi, kierownikowi sekcji promocji Okręgowej Inspekcji racy w Katowicach za miłą współpracę z naszym rejonem - mówi Iwona Chmurzewska z PZDR w Myszkowie.

13

LIP

2016

1848

razy

czytano