Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Od 24 czerwca do 2 lipca uczniowie szkół w: Pińczycach, Koziegłowach, Koziegłówkach i Gniazdowie wypoczywali nad Adriatykiem, w nadmorskiej miejscowości Rimini we Włoszech. Oprócz plażowania i morskich kąpieli, zwiedzili wiele włoskich zabytków.

W pierwszej kolejności udali się do Republiki San Marino – jednego z najmniejszych państw Europy. Ze wzgórza Monte Titano podziwiali panoramę przepięknych włoskich miasteczek. Następnie odwiedzili Cesenatico, kurort leżący w pasie wybrzeża Morza Adriatyckiego, z portem zaprojektowanym przez Leonardo da Vinci.

Ważnym punktem wycieczki było zwiedzanie Werony – miasta kochanków tragedii Szekspira – Romea i Julii, leżącej u podnóża Alp Weneckich. Wielkim przeżyciem dla uczniów było zwiedzanie domu Julii z legendarnym balkonem, który stał się przed laty miejscem miłosnych wyznań.

Ciekawą atrakcją turystyczną dla wycieczkowiczów okazała się również Wenecja, gdzie uczniowie spędzili cały dzień. Rimini – a zwłaszcza stare miasto – to miejsce, które magnetycznie przyciąga – pod warunkiem, że zejdziemy z utartego szlaku turystycznego. Uczniom z Gminy Koziegłowy z pewnością się to udało...

Opiekę nad nimi w czasie wyjazdu sprawowały Małgorzata Będkowska oraz Joanna Sularz.

ZS w Pińczycach

10

SIE

2016

1789

razy

czytano

2269/4531

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.