Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wojsławice najlepsze w lepieniu pierogów na czas

Na terenie Centrum Rekreacji przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach odbyła się kolejna edycja imprezy pod hasłem „Nasze Koziegłowy i okolice”. Gościem specjalnym imprezy był znakomity kucharz, Remigiusz Rączka.

Jednym z punktów programu był II Festiwal Pierogów z konkursami na najsmaczniejsze pierogi, o rzeźbę św. Jacka z pierogami oraz Koziegłowskie Mistrzostwami w Lepieniu Pierogów.

W pierwszym z konkursów jury oceniało 22 rodzaje pierogów. Grand Prix przyznano Joannie Rajs z Janowa oraz Kołu Gospodyń Wiejskich z Wojsławic. Wręczono również nagrody honorowe ufundowane przez członków Komitetu Honorowego. Nagrody otrzymali: 1. KGW Markowice, 2. Sołectwo Złoty Potok 1, 3. KGW Lgota Mokrzesz, 4. KGW Winowno, 5. KGW Gniazdów, 6. KGW Krusin, 7. Sołectwo Złoty Potok 2 – Barbara Pala, KGW Rzeniszów.

W lepieniu pierogów na czas zwyciężyło KGW Wojsławice. Panie z tego koła zrobiły aż 260 pierogów. Minimalnie gorsze, z wynikiem 258 pierogów, okazało się KGW Markowice, a trzecie miejsce zajęło KGW Gniazdów (252 pierogi). Na kolejnych miejscach plasowali się Aneta Korpyś z Sołectwa Złoty Potok (245 sztuk) oraz Ponik (210).

W konkursie na nalewki regionalne rywalizowało 15 trunków. Najwyżej oceniono nalewkę ze Złotego Potoka (40 pkt.), drugie miejsce przyznano nalewce przygotowanej przez KGW Mysłów (39,5 pkt.) a trzecie z KGW Wojsławice (35). Na kolejnych miejscach uplasowali się Aneta Korpyś - Złoty Potok (31 pkt.) i KGW/Zespół „Złoty Kłos” Stara Huta (28,5 pkt.).

W ramach imprezy odbyły się występy: Orkiestry Dętej z Koziegłów, zespołu Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Zespołu Folklorystycznego „Janowianie” z Janowa, kabaretu z Lipnika, recital Urszuli Ostrowskiej z Janowa, Chóru im. Zygmunta Krasińskiego ze Złotego Potoka, Zespołu Folklorystycznego „Kołacz” z Janowa oraz zespołu folklorystycznego Dorna Dolorui z Vatra Dornei w Rumunii. Swe kulinarne umiejętności okraszone anegdotami i opowieściami zaprezentował widzom niepowtarzalny Remigiusz Rączka. Był także quiz na wesoło o gminach i dla włodarzy gmin, warsztaty rękodzielnicze, degustacja pierogów oraz Zlot Jacków. Imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem Rytm. Organizatorami imprezy byli MGOPK Koziegłowy oraz Gmina i Miasto Koziegłowy

17

SIE

2016

2676

razy

czytano

2179/4444

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.