Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Przedszkolaki spędzają czas w komfortowych warunkach

Od 1 września 2016 r. przedszkolaki w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi w Koziegłowach przebywają w komfortowych warunkach. 145 dzieci ma do dyspozycji sześć kolorowych sal z łazienkami mieszczącymi się na ich zapleczu. Sale są bajecznie kolorowe i świetnie wyposażone w różnego rodzaju pomoce edukacyjne oraz zabawki. Jest też nowoczesna kuchnia oraz odpowiednie zaplecze. Obiekt ma ogrzewanie gazowe wspomagane powietrznymi pompami ciepła. Gmina i Miasto Koziegłowy przeznaczyła na wyposażenie przedszkola ponad 400 tys. zł. Gmina złożyła wniosek o pokrycie kosztów kwalifikowanych wyposażenia przedszkola z Regionalnych Inwestycji Terytorialnych.

Przedszkole mieści się w odbudowanym w ubiegłym roku Pałacu Biskupów. Obok pałacu powstanie przedszkolny plac zabaw, a sąsiedztwo obiektu zostanie zagospodarowane. Sprzed pałacu zniknie stary słup energetyczny, a po drugiej stronie ulicy, na części terenu Zespołu Szkół w Koziegłowach ulokowany zostanie park z ławkami, betonowym stołem do ping ponga, stolikiem do szachów itp.

Rewitalizacja Pałacu Biskupów kosztowała ponad 6 mln zł a dofinansowanie inwestycji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosło 85 procent.

28

WRZ

2016

3053

razy

czytano

2310/4594

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności