Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Szkole Podstawowej w Cynkowie, w ramach działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa uczniom oraz kształtowaniem umiejętności bezpiecznych zachowań w sytuacji zagrożenia, zorganizowano 23 września próbną ewakuację. O godzinie 10.00 przeprowadzono symulację wybuchu pożaru wskutek zwarcia instalacji elektrycznej i rozpoczęto procedurę ewakuacji z budynku, zgodnie z Instrukcją Bezpieczeństwa Pożarowego szkoły.

Po usłyszeniu sygnału ewakuacji uczniowie pod opieką nauczycieli i przy wsparciu pracowników obsługi sprawnie opuścili budynek szkoły, udając się na miejsce zbiórki znajdujące się na boisku szkolnym. Nauczyciele, po sprawdzeniu obecności uczniów, zdali meldunek dyrektorowi szkoły, stwierdzając, że wszyscy opuścili budynek szkoły. Na zakończenie ćwiczeń dyrektor szkoły dokonał podsumowania przebiegu ewakuacji, oceniając pozytywnie zachowanie uczniów i pracowników szkoły.

Po zakończeniu próbnej ewakuacji dyrektor szkoły przeprowadził multimedialny wykład na temat udzielania pierwszej pomocy, po którym uczniowie praktycznie sprawdzili swoje umiejętności w przeprowadzaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Ćwiczenia poprzedzały udział uczniów szkoły w biciu rekordu Guinnessa w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji, które odbędzie się 17 października 2016 roku.

Próbna ewakuacja i możliwość przeprowadzenia resuscytacji na szkolnych fantomach wywarły na uczniach duże wrażenie.


03

PAŹ

2016

1468

razy

czytano