Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Członkowie Uniwersytetu rywalizowali i tańczyli

Pierwsza sobota października była dla Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku dniem wyjątkowym. Słuchacze odnieśli tego dnia sukcesy nie tylko w sporcie ale też w tańcu.

Już po raz trzeci w Radomsku odbyła się Olimpiada Seniora "Zdrowy Senior" organizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Fundację „Aktywne Centrum Edukacji Uniwersytet Otwarty Dla Każdego”.

W Międzynarodowym Dniu Osób Starszych na boisku przy ZSG 7 w Radomsku w konkurencjach sprawnościowych rywalizowało pięć drużyn z: Radomska, Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego i Koziegłów. Seniorzy m. in. strzelali z łuku, ścigali się z woreczkami na głowach, toczyli piłkę, rzucali woreczkami do celu oraz rzucali piłką lekarską. "Olimpijskie" konkurencje zakończyła wspólna taneczna zabawa i dekoracja medalami, której dokonał prezydent Radomska, Jarosław Ferenc.

Naszym zawodnikom zabrakło do zwycięstwa tylko 3 punktów. Najlepsza okazała się drużyna UTW z Piotrkowa Trybunalskiego, drugie miejsce zajęły Koziegłowy, a trzecie ekipa z Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na czwartym uplasował się UTW z Tomaszowa Mazowieckiego, a na piątym drużyna z Klubu "Złotej Jesieni" z MDK w Radomsku.

Również w tym dniu, w Oświęcimskim Centrum Kultury odbywały się pod patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim III Oświęcimskie Spotkania Artystyczne Seniorów organizowane przez Oświęcimskie Centrum Kultury i Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy Oświęcimskim Centrum Kultury.

Uczestnikami imprezy były grupy i zespoły artystyczne działające w ramach Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Prezentacje w ramach Oświęcimskich Spotkań Artystycznych Seniorów odbywały się w czterech kategoriach: małe formy teatralne, kabaret, chóry i zespoły wokalne oraz taniec.

W spotkaniach wzięło udział 25 zespołów (ponad 370 uczestników) z: Bytomia, Chrzanowa, Cieszyna, Częstochowy, Jaworzna, Koziegłów, Łaz, Miechowa, Oświęcimia, Pszczyny, Siewierza, Świątnik Górnych, Wodzisławia Śląskiego, Wojkowic, Wolbromia i Żor.

Prezentacje konkursowe oceniało jury w składzie: Włodzimierz Jasiński (aktor, pedagog), Maria Kwaśniak (instruktor teatralny, specjalista żywego słowa), Joanna Kasperek-Szymonik (wokalistka, pedagog wokalny), Bernadetta Stawowczyk- Zemanek (muzyk, pedagog, dyrygent), Sławomir Kurzak (instruktor tańca), Paweł Kaźnica (instruktor tańca), które nagrodziło i wyróżniło uczestników w każdej kategorii oraz przyznało Grand Prix.

W kategorii taniec nasze zawodniczki zdobyły dwie nagrody (na cztery dostępne). Wyróżnienie za kankana i wyróżnienie specjalne za walca to ogromny sukces.
- Tańczymy dla zabawy i dobrego samopoczucia. Po raz pierwszy uczestniczyłyśmy w takim wydarzeniu, a sukces zawdzięczamy zaangażowaniu wszystkich członków Uniwersytetu i fachowej pomocy dyrektor Domu Kultury w Koziegłowach, Renaty Garleji – mówią panie z KUTW. - Dziękujemy również Burmistrzowi GiM Koziegłowy, Jackowi Ślęczce, że mogłyśmy tam być i godnie reprezentować naszą gminę.

05

PAŹ

2016

1429

razy

czytano

2288/4578

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.