Skróty klawiszowe:

Członkowie Uniwersytetu rywalizowali i tańczyli

Strona główna » Aktualności » Członkowie Uniwersytetu rywalizowali i tańczyli

wielkość tekstu: A | A | A

Pierwsza sobota października była dla Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku dniem wyjątkowym. Słuchacze odnieśli tego dnia sukcesy nie tylko w sporcie ale też w tańcu.

Już po raz trzeci w Radomsku odbyła się Olimpiada Seniora "Zdrowy Senior" organizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Fundację „Aktywne Centrum Edukacji Uniwersytet Otwarty Dla Każdego”.

W Międzynarodowym Dniu Osób Starszych na boisku przy ZSG 7 w Radomsku w konkurencjach sprawnościowych rywalizowało pięć drużyn z: Radomska, Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego i Koziegłów. Seniorzy m. in. strzelali z łuku, ścigali się z woreczkami na głowach, toczyli piłkę, rzucali woreczkami do celu oraz rzucali piłką lekarską. "Olimpijskie" konkurencje zakończyła wspólna taneczna zabawa i dekoracja medalami, której dokonał prezydent Radomska, Jarosław Ferenc.

Naszym zawodnikom zabrakło do zwycięstwa tylko 3 punktów. Najlepsza okazała się drużyna UTW z Piotrkowa Trybunalskiego, drugie miejsce zajęły Koziegłowy, a trzecie ekipa z Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na czwartym uplasował się UTW z Tomaszowa Mazowieckiego, a na piątym drużyna z Klubu "Złotej Jesieni" z MDK w Radomsku.

Również w tym dniu, w Oświęcimskim Centrum Kultury odbywały się pod patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim III Oświęcimskie Spotkania Artystyczne Seniorów organizowane przez Oświęcimskie Centrum Kultury i Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy Oświęcimskim Centrum Kultury.

Uczestnikami imprezy były grupy i zespoły artystyczne działające w ramach Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Prezentacje w ramach Oświęcimskich Spotkań Artystycznych Seniorów odbywały się w czterech kategoriach: małe formy teatralne, kabaret, chóry i zespoły wokalne oraz taniec.

W spotkaniach wzięło udział 25 zespołów (ponad 370 uczestników) z: Bytomia, Chrzanowa, Cieszyna, Częstochowy, Jaworzna, Koziegłów, Łaz, Miechowa, Oświęcimia, Pszczyny, Siewierza, Świątnik Górnych, Wodzisławia Śląskiego, Wojkowic, Wolbromia i Żor.

Prezentacje konkursowe oceniało jury w składzie: Włodzimierz Jasiński (aktor, pedagog), Maria Kwaśniak (instruktor teatralny, specjalista żywego słowa), Joanna Kasperek-Szymonik (wokalistka, pedagog wokalny), Bernadetta Stawowczyk- Zemanek (muzyk, pedagog, dyrygent), Sławomir Kurzak (instruktor tańca), Paweł Kaźnica (instruktor tańca), które nagrodziło i wyróżniło uczestników w każdej kategorii oraz przyznało Grand Prix.

W kategorii taniec nasze zawodniczki zdobyły dwie nagrody (na cztery dostępne). Wyróżnienie za kankana i wyróżnienie specjalne za walca to ogromny sukces.
- Tańczymy dla zabawy i dobrego samopoczucia. Po raz pierwszy uczestniczyłyśmy w takim wydarzeniu, a sukces zawdzięczamy zaangażowaniu wszystkich członków Uniwersytetu i fachowej pomocy dyrektor Domu Kultury w Koziegłowach, Renaty Garleji – mówią panie z KUTW. - Dziękujemy również Burmistrzowi GiM Koziegłowy, Jackowi Ślęczce, że mogłyśmy tam być i godnie reprezentować naszą gminę.

czytano: 1085 razy

autor: kozieglowy.pl

data dodania: 2016-10-05 10:48:11

Walory Gminy
  • Dziedzictwo kulturowe i historyczne
  • Bogate zasoby wód głębinowych
  • Malownicze krajobrazy
  • Bogactwo przyrody
  • Strefy aktywności turystycznej
  • Szlaki konne i rowerowe
  • Korzystna lokalizacja
  • Przedsiębiorczość mieszkańców
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook

Koziegłowy dawno temu
blog historyczny
Leonarda Jagody