Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Planują rurociąg paliwowy przez Gminę Koziegłowy

Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych Przyjaźń wraz z PKN Orlen zamierzają wybudować rurociąg łączący położony w powiecie lublinieckim Boronów z Trzebinią w województwie małopolskim. Miałby on przebiegać częściowo przez gminę Koziegłowy. Lokalizacja obejmuje tereny pomiędzy Cynkowem i Wojsławicami, rejon Krusina, Markowic i Winowna oraz Zabijaka. Rurociąg przebiegałby w dużej mierze przez grunty prywatne oraz tereny należące do Skarbu Państwa. Średnica rury, która zostałaby zakopana na głębokości 100 cm ma wynosić 30 cm. PERN potrzebowałoby do budowy rurociągu pasa ziemi o szerokości 50 m. Po tzw. uwolnieniu po zakończeniu inwestycji, szerokość pasa do obsługi instalacji wyniosłaby 15 m.

– Bez zgody i akceptacji poszczególnych mieszkańców, przez tereny których przebiegałby rurociąg, nie będzie naszej zgody na tę inwestycję – stwierdził podczas wrześniowej Sesji Rady Gminy i Miasta Koziegłowy burmistrz Jacek Ślęczka.

W Planie Zagospodarowania Przestrzennego Gminy i Miasta Koziegłowy uwzględniony został postulowany przebieg rurociągu paliwowego. PERN chciałoby zmiany w PZP i zapisu o ustaleniu przebiegu rurociągu. Jeśli GiM Koziegłowy nie wyrazi na to zgody, PERN może się zwrócić z wnioskiem do wojewody śląskiego o dokonanie zmian w PZP.

Inwestycja budzi wśród sołtysów z gminy Koziegłowy duże kontrowersje. Od momentu ustalenia przebiegu rurociągu minęły już lata. W międzyczasie na terenie gminy powstało wiele nowych domów. Niektóre bezpośrednio sąsiadowałyby z projektowanym przebiegiem rurociągu. Rozmowy inwestora (lub też firmy działającej na jego zlecenie) z właścicielami nieruchomości nie będą więc łatwe.

10

PAŹ

2016

3805

razy

czytano

2199/4490

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.