Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W związku z obchodami Europejskiego Dnia Seniora Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego we współpracy z Wojewódzką Radą ds. Seniorów oraz Komendą Wojewódzki Policji w Katowicach i Rzecznikiem Praw Obywatelskich organizują w dniach 18-22 października Wojewódzki Tydzień Seniora. W tym roku tematem przewodnim jest bezpieczeństwo osób starszych.

Obchody Wojewódzkiego Tygodnia Seniora uświetnią cztery konferencje senioralne, które odbędą się w czterech subregionach województwa śląskiego. Celem konferencji jest zachęcenie seniorów do aktywnego działania, podniesienie poczucia bezpieczeństwa osób starszych oraz promocja działań pro senioralnych realizowanych przez samorząd. Konferencje skierowane są do przede wszystkim do środowiska seniorów, ale nie może na nich zabraknąć także przedstawicieli władz samorządowych, jako włodarzy poszczególnych gmin i powiatów oraz przedstawicieli gminnych i powiatowych komend policji.


HARMONOGRAM IMPREZ W RAMACH WOJEWÓDZKIEGO TYGODNIA SENIORA


- 18 PAŹDZIERNIKA 2016 r. Konferencja pt. „Śląskie Bezpieczne dla Seniora” w Mysłowickim Ośrodku Kultury w Mysłowicach

- 19 PAŹDZIERNIKA 2016 r. Konferencja pt. „Śląskie Bezpieczne dla Seniora” w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej

- 20 PAŹDZIERNIKA 2016 R. Konferencja pt. „Śląskie Bezpieczne dla Seniora” w Miejskim Domu Kulturyw Częstochowie

- 21 PAŹDZIERNIKA 2016 R. Konferencja pt. „Śląskie Bezpieczne dla Seniora” w Auli Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego Filia w Rybniku

- 22 PAŹDZERNIKA 2016 R. II BIEG BIAŁEJ WSTĄŻKI Przeciwko Przemocy Wobec Osób Starszych w Parku Śląskim w Chorzowie


W sobotę 22 października br. w Parku Śląskim w Chorzowie odbędzie się II Bieg Białej Wstążki – impreza, której celem jest podnoszenia świadomości o zjawisku przemocy w społeczeństwie i konieczności aktywnego przeciwstawiania się wszelkim jej przejawom. Tym razem pobiegniemy przeciwko przemocy wobec osób starszych. Bieg jest jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom Wojewódzkiego Tygodnia Seniora, które odbywają się w dniach 18-22 października br. w całym województwie.

W Biegu może wziąć udział każdy, a technika biegu jest dowolna. Przewidywany do pokonania dystans to 2,5 km lub 5 km. Dla chętnych biegaczy wyczynowych przewidujemy profesjonalny pomiar czasu. Na mecie na uczestników oprócz pamiątkowych dyplomów czeka ciepły posiłek oraz napoje. Przewidujemy także nagrody dla najmłodszego i najstarszego uczestnika Biegu oraz dla najlepszych biegaczy na obu dystansach.

Udział w Biegu jest bezpłatny. Zapisy w dniu Biegu w biurze zawodów od godz 9.00. Start Biegu o godz. 11.00.

W I Biegu Białej Wstążki udział wzięło ponad 200 osób, które pokonały dystans 2,5 km. Technika biegu była dowolna, dlatego nie zabrakło małych dzieci na rowerkach, rolkarzy, fanów nordic walking, a także rodzin z wózkami dziecięcymi. Wśród uczestników nie zabrakło Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinspektora Jarosława Szymczyka, posła Borysa Budki, Pełnomocnika Terenowego Rzecznika Praw Obywatelskich Aleksandry Wentkowskiej oraz Szefa Katowickiej Delegatury ABW mjr Leszka Pietraszka. Na mecie na uczestników czekały pamiątkowe dyplomy, ciepły posiłek oraz jabłka i słodycze. Symboliczne puchary oraz upominki wręczono najmłodszemu i najstarszemu uczestnikowi Biegu. Imprezie towarzyszył pokaz udzielania pierwszej pomocy.

Organizatorami Biegu są: Marszałek Województwa Śląskiego, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Park Śląski.17

PAŹ

2016

1150

razy

czytano

2233/4530

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.