Skróty klawiszowe:

Międzynarodowy wyścig kolarski Super Puchar Polski

Strona główna » Aktualności » Międzynarodowy wyścig kolarski Super Puchar Polski

wielkość tekstu: A | A | A

Czołówka polskich przełajowców rywalizowała w niedzielę 13 listopada w Koziegłowach w XXXVIII Międzynarodowym Wyścigu w Kolarstwie Przełajowym o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy. Był to zarazem IV Memoriał Zygmunta Chmurzewskiego oraz III Memoriał Daniela Jurczyka, tragicznie zmarłego kolarza Błękitnych.

Zawody rozegrane zostały w ramach cyklu Super Puchar Polski. Startowali w nich także kolarze zza naszej południowej granicy. Czeski zawodnik stanął nawet na podium w kategorii Elita, i to będąc jeszcze juniorem.

W Elicie, zgodnie z przewidywaniami, triumfował olimpijczyk z Londynu Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB). Wjechał na metę z tym samym czasem co jego młodszy klubowy kolega, Marceli Bogusławski. Trzeci zameldował się na mecie, z niemal minutową stratą, Czech Vladimir Miksanik (ACK Stara Ves) a czwarty był były reprezentant Błękitnych Koziegłowy, Bartosz Pilis (obecnie Mexller Hurom Częstochowa).

W Orlikach triumfował Marceli Bogusławski, w juniorach na najwyższym stopniu podium stanął Miksanik a 10. był Daniel Sikora z Błękitnych Paula-Trans Koziegłowy. W tej kategorii koziegłowski klub reprezentowali jeszcze Dawid Koza i Wiktor Pucek zajmując odpowiednio 32. i 33.miejsce. W juniorach młodszych wygrał Dawid Pluta (Koźminianka), 14. miejsce zajął Jakub Musialik, a 34. Marcin Jadowski (obaj Błękitni). Świetnie spisał się w młodzikach Bartosz Oleksiak. Zawodnik Błękitnych uległ tylko Pawłowi Hoppa (Cartusia). Dzień wcześniej, w wyścigu w Szczekocinach był 5. Konrad Jadowski zajął w Koziegłowach 25. lokatę. W kategorii żak wśród dziewcząt zwyciężyła Milena Tokarska (Błękitni).

W kategorii Open kobiet najlepsza była Patrycja Lorkowska (Cartusia), która okazała się także najlepszą orliczką. W juniorkach wygrała Kinga Kalembkiewicz (Azalia Brzóza). Najlepszą juniorką młodszą okazała się Brygida Piersiak a najlepsza młodziczką Malwina Mul (obie Azalia Brzóza). Sandra Skrobarczyk (Błękitni) zajęła w juniorkach młodszych 9. miejsce. W mastersach 50+ Mariusz Kowalczyk był 5.

Wśród chłopców z rocznika 2007 i młodszych wygrał Oskar Nowak przed Oskarem Maśką a czwarte miejsce zajął Oskar Kulak (wszyscy Błękitni). Wśród chłopców z rocznika 2006 4.miejsce zajął Ksawery Oleksiak (Błękitni).

W mastersach w kategorii 60+ wystartował znakomity niegdyś kolarz szosowy Zbigniew Krzeszowiec, zajmując 2. lokatę.

Dzień wcześniej kolarze rywalizowali w Szczekocinach w VII serii Pucharu Polski. Czwarte miejsce w juniorach zajął Daniel Sikora, w juniorkach 6. była Wiktoria Skrobarczyk. W młodzikach na 5. miejscu uplasował się Bartosz Oleksiak, a w młodziczkach 8. miejsce zajęła Sandra Skrobarczyk. W kategorii chłopców z rocznika 2006 zwyciężył Oskar Nowak przed Oskarem Maśką i Oskarem Kulakiem (wszyscy Błękitni).

 Relację filmową z zawodów obejrzeć można pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=3UMlhshn5Rw&feature=youtu.be

czytano: 2346 razy

autor: kozieglowy.pl

data dodania: 2016-11-15 08:59:47

Walory Gminy
  • Dziedzictwo kulturowe i historyczne
  • Bogate zasoby wód głębinowych
  • Malownicze krajobrazy
  • Bogactwo przyrody
  • Strefy aktywności turystycznej
  • Szlaki konne i rowerowe
  • Korzystna lokalizacja
  • Przedsiębiorczość mieszkańców
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook

Koziegłowy dawno temu
blog historyczny
Leonarda Jagody