Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Zdrowe śniadanie na dobry początek dnia

Śniadanie Daje Moc” - to edukacyjny program na temat zasad zdrowego odżywiania. Jego celem jest zwiększenie świadomości zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżenia poziomu niedożywania dzieci w Polsce poprzez edukację i promocję prawidłowego żywienia. Dzieci, nauczyciele i rodzice Szkoły Podstawowej w Gniazdowie przyłączyli się do programu.

8 listopada od samego rana przygotowywali zdrowe śniadania. Każde dziecko skorzystało z produktów zakupionych i przygotowanych przez rodziców. Dzięki nim na stołach śniadaniowych znalazły się: kolorowe kanapki, przeróżne sałatki warzywno-owocowe oraz wiele gatunków pieczywa. Nie zabrakło również soków owocowych i koktajli mleczno-owocowych. Do pochrupania znalazły się: suszone owoce, pestki dyni, słonecznika, orzechy, migdały. Dzieci same skomponowały zdrowe kanapki według własnych smaków, a najmłodsze przedszkolaki i drugoklasiści skorzystali z pomocy rodziców, którzy również włączyli się do realizacji programu. Tego dnia przeprowadzono również pogadanki na temat roli śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia, skonstruowanego w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania. Dzięki temu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej koncentrują się na wykonywanym zadaniu.

Ten dzień długo pozostanie w pamięci uczniów, a zdobyte umiejętności i wiedza na temat zasad, zdrowego odżywania zostaną wykorzystane na co dzień i przyczynią się do zmiany nawyków żywieniowych i zwiększą dbałość o spożywanie śniadania - w domu i szkole.15

LIS

2016

1283

razy

czytano

2248/4570

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.