Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W roku szkolnym 20016/2017 Zespół Szkół w Pińczycach po raz pierwszy włączył się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pola Nadziei”. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Celem akcji„Pola Nadziei” jest wspieranie i propagowanie ruchu hospicyjnego oraz szerzenie idei hospicyjnej i uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych. W październiku wolontariusze ZS w Pińczycach zbierali fundusze na pomoc hospicjum. Udało się im zebrać 676 zł. Zebraną kwotę wpłacili na potrzeby hospicjum a w zamian otrzymali 338 cebulek żonkili. 8 listopada wolontariusze wraz z opiekunami - Martą Gil oraz Małgorzatą Latos posadzili cebulki żonkili na rabatce przed szkołą. Wiosną zakwitnie piękne poletko żonkili - symbol nadziei

i wsparcia dla Hospicjum w Myszkowie.

Akcja „Pola Nadziei” trwać będzie do wiosny, kiedy to przystąpimy do konkursu na najpiękniejsze „Żonkilowe Pole Nadziei”. W celu szerzenia idei hospicyjnej będą jeszcze organizowane przez szkołę różnorodne konkursy.

- Zachęcamy uczniów, nauczycieli i rodziców do włączenia się w naszą kampanię w myśl słów ks. Jana Twardowskiego: „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…” - mówi dyrektor ZS w Pińczycach – Joanna Sularz.

21

LIS

2016

1185

razy

czytano

2165/4492

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.