Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W gronie uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Koziegłowach znajdują się osoby osiągające bardzo wysokie wyniki w nauce. Każdego roku jeden z uczniów LO otrzymuje Stypendium Prezesa Rady Ministrów za najlepsze w szkole wyniki w nauce.

W roku szkolnym 2016/17 stypendium to otrzymała uczennica kl. II, Julia Lis. Ogromnym wyróżnieniem był dla Julii fakt, że stypendium to odebrała osobiście z rąk Premier Beaty Szydło w trakcie uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się 14. października 2016 r. w Warszawie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Julia znalazła się w grupie 5 uczniów reprezentujących województwo śląskie. Podczas tej uroczystości wraz z Sebastianem Richterem wystąpiła w imieniu wszystkich stypendystów.

To nie jedyny sukces uczennicy LO w Koziegłowach. Wyróżniający stosunek do nauki, a przede wszystkim chęć dzielenia się swoją wiedzą i zaangażowanie w pomoc koleżeńską innym uczniom doceniła także Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska, nagradzając Julię wyjazdem do Strasburga. Wycieczka była nagrodą dla laureatów konkursu o Unii Europejskiej z województwa śląskiego, wolontariuszy, laureatów zawodów sportowych i konkursów muzycznych. W programie wyjazdu, który odbył się w dniach 3-7.października, była wizyta w Parlamencie Europejskim, rejs łodziami turystycznymi po kanałach Strasburga, zwiedzanie zabytkowego śródmieścia, m.in. gotyckiej Katedry Najświętszej Maryi Panny oraz, w drodze powrotnej, przepięknego Drezna.

Gratulujemy Julii osiągnięć, cieszymy się, że może rozwijać swoje uzdolnienia i pogłębiać wiedzę w naszym liceum. Życzymy jej dalszych sukcesów i realizacji planów.

Materiał przygotowany przez LO w Koziegłowach


30

LIS

2016

1674

razy

czytano

2153/4492

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.