Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Roman Czejarek nadawał na żywo z Koziegłów

W piątek 9 grudnia 2016 r. przybyła do Koziegłów ekipa Polskiego Radia Program 1. Dzień później słuchacze „Jedynki” w całym kraju dowiedzieli się, co wyjątkowego mają w sobie Koziegłowy. Roman Czejarek zajął się miastem i gminą w ramach cyklu ”Jedyne takie miejsce”. A jak doszło do tego, że trafił właśnie do Koziegłów?

– Jesienią udało mi się przeforsować pomysł, by co sobotę robić audycję z fajnego miejsca w Polsce. Poznałem takich miejsc bardzo dużo, chociażby w trakcie prowadzenia „Lata z radiem”. Postanowiłem rzucić jednak na swoim profilu na Facebooku hasło, że jak ktoś ma jakieś fajne miejsce do pokazania, niech mnie przekona do tego i przyjedziemy tam za darmo. Mijały tygodnie i nic. A przecież tysiące ludzi zaglądają na moją stronę i komentują. Pomyślałem, że być może nikt tego jednak nie przeczytał, więc wrzuciłem propozycję kolejny raz – opowiada Roman Czejarek.

Na propozycję odpowiedziała w końcu jako pierwsza mieszkanka Koziegłów, Izabela Ptasik. Po zapoznaniu się z propozycją, Roman Czejarek stwierdził, że Koziegłowy są interesującym miejscem i „Jedynka” zrobi o nich audycję. Kiedy informacja o tym ukazała się na profilu Facebooka, niemal od razu wpłynęło kolejnych 60 zgłoszeń z całej Polski.

– Wielokrotnie przejeżdżałem trasą obok Koziegłów, ale nigdy do nich nie zajrzałem. Pamiętam jedynie karczmę przy drodze, która się spaliła – dodaje dziennikarz. Mowa oczywiście o Hotelu „Czardasz”.

Burmistrz Jacek Ślęczka bardzo ucieszył się z możliwości goszczenia jednego z najbardziej znanych dziennikarzy radiowych i ekipy „Jedynki”. Rozpoczęły się przygotowania do realizacji audycji, które przebiegały w ekspresowym tempie. W porozumieniu z Romanem Czejarkiem ustalone zostały tematy i rozmówcy. Justyna Gil z firmy Adal opowiadała o choinkowym biznesie, Roman Noszczyk z Osikowej Doliny i Józefa Kimla – o osikowym łyku i rękodziele, dyrektor MGOPK Renata Garleja – o Festiwalu „Z Kopyta”, Marcin Musiał – o międzygminnym szlaku konnym i turystyce konnej, Bożena Kolasa (kierownik Biblioteki Publicznej w Koziegłowach) oraz Beata Bednarczyk (pracownik biblioteki) – o bibliotece i jej różnorodnych inicjatywach, Leonard Jagoda – o historii Koziegłów, Zofia Noszczyk i Elżbieta Wróbel – o Kołach Gospodyń Wiejskich, a burmistrz Jacek Ślęczka – o współczesnym wymiarze Koziegłów.

Ekipa „Jedynki” miała swą bazę w koziegłowskiej bibliotece, gdzie odbywały się wszystkie rozmowy, a obok budynku MGOPK stanął wóz satelitarny. W piątkowy wieczór został zrealizowany w firmie Adal krótki materiał dotyczący procesu produkcyjnego choinek. Opowiadała o nim właścicielka, Justyna Gil. W bibliotece nagrany został z kolei materiał o wyrobie osikowych ozdób z udziałem pań z Koła Gospodyń Wiejskich „Ziemianki”.

W sobotę w przerwie audycji odbyło się spotkanie mieszkańców z Romanem Czejarkiem, który opowiadał pasjonujące historie ze swego życia i pracy. Można było zdobyć przy okazji pamiątkowy wpis do książki „Kochane Lato z Radiem” z oryginalnym słoneczkiem pomysłu autora. Ekipa Polskiego Radia goszczona była przez Hotel „Czardasz”.

Informacje na żywo i zdjęcia z Koziegłów dziennikarz publikował na swoim profilu na Facebooku. Można wysłuchać pod linkiem http://www.polskieradio.pl/7/5586/Artykul/1702556,Kozieglowy-Swiatecznochoinkowe-zaglebie-Polski. Informacje o audycji w Koziegłowach dostępne są także na Facebooku na stronie https://www.facebook.com/romanczejarek?fref=ts

12

GRU

2016

2603

razy

czytano

2145/4490

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.