Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach odbyła się zabawa andrzejkowa dla dzieci. Wśród przygotowanych atrakcji znalazło między innymi: wypiekanie ciasteczek z andrzejkowymi wróżbami, przepowiadanie przyszłości przez tajemniczą wróżkę (która niejednemu szczęście przepowiedziała), lanie wosku przez dziurkę od klucza, zabawa taneczna. Na koniec dla dzieci został przygotowany słodki poczęstunek w blasku świec.

I w tym roku spotkanie Andrzejkowe można uznać za udane, świadczą o tym uśmiechy naszych milusińskich, kolorowe stroje w których przybyli i puste talerze po ciasteczkach pełnych niespodzianek.

Historia ,,Andrzejek" ma swoje korzenie w zamierzchłych czasach. Bardzo często spotkania te były kojarzone z czarami, wróżbami i tajemniczymi obrzędami. Początkowo Andrzejki były przeznaczone dla młodych, niezamężnych dziewcząt, natomiast chłopcy spotykali się na swoim święcie ,,Katarzynkach” - wigilię Katarzyny, 25 listopada.

Tradycje Andrzejkowe w nieco zmienionej formie przetrwały do naszych czasów, dziś - często niezależnie od płci i wieku – ludzie spotykają się na wspólnej zabawie, a wróżby i przepowiednie traktuję się jako formę zabawy.

12

GRU

2016

1274

razy

czytano

2223/4569

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.