Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W parafii pw. św Marii Magdaleny w Koziegłowach została przeprowadzona w dniach 9-10 grudnia zbiórka żywności dla osób najbardziej potrzebujących.

W akcji koordynowanej przez Caritas wzięło udział 80 wolontariuszy (młodzież Zespołu Szkól w Koziegłowach oraz osoby działające przy parafii). Opiekunem młodzieży był ks. Andrzej Wszołek a całość ogarniał, jak co roku, Marian Kuźba, społecznik i człowiek wielkiego serca.

Podczas akcji zebrano najbardziej potrzebne produkty spożywcze tj. mąkę ,cukier, olej, makarony, konserwy, kawę, herbatę, słodycze dla dzieci. Łącznie udało się zebrać 796 kg żywności. Z powyższych produktów zostały przygotowane paczki dla 47 rodzin.

Pragniemy z całego serca podziękować wszystkim osoba, które dzielnie wspierały akcje. Kolejny raz udowodniliśmy, jak wielką moc ma działanie naszej wspólnoty parafialne. Niech to będzie dowód na to, że nie jesteśmy obojętni na krzywdę i potrzeby drugiego człowieka. Dbajmy o siebie nawzajem jak nauczał nas Pan – mówi Urszula Bryłka. – A podsumowaniem niech będą słowa św. Jana Pawła II: Nie zatwardzajmy serc, gdy słyszymy krzyk biednych. Starajmy się usłyszeć to wołanie. Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny , pozostawiony bez opieki.

Każde nadchodzące święta, kojarzą nam się z czymś wyjątkowym, radosnym. To szczególny czas w naszych domach i rodzinach. To także czas szczególnego działania Ducha świętego. Wielu z nas otwarło się na Jego działanie i jak co roku postanowiło pomóc tym, którzy powodów do radości mają mniej. Ich trudna sytuacja życiowa nie pozwala się w pełni cieszyć ze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.
15

GRU

2016

1284

razy

czytano

2180/4530

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.