Skróty klawiszowe:

W świecie mitów Greków i Rzymian

Strona główna » Aktualności » W świecie mitów Greków i Rzymian

wielkość tekstu: A | A | A

Szkoła Podstawowa w Gniazdowie ponownie zaprosiła uczniów klas IV-VI do udziału w Powiatowym Konkursie Literackim W świecie mitów Greków i Rzymian pod patronatem Zofii Jakubczyk, Prezes Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie. Prezes udzieliła wsparcia nie tylko finansowego, fundując wspaniałe nagrody, ale uczestniczyła także w pracach komisji konkursowej, której przewodniczyła organizatorka konkursu Urszula Zwolska. Skład komisji uzupełniły: Jolanta Czajkowska (SP nr 1 w Myszkowie) oraz Urszula Kajdas (SP w Koziegłówkach).

Konkurs składał się z dwóch części – pisemnej i ustnej. W teście dwuosobowe drużyny miały za zadanie m.in. dopisać atrybuty bóstw, rozpoznać bogów na podstawie fragmentów poznanych mitów czy objaśnić związki frazeologiczne wywodzące się z mitologii greckiej i mitologii rzymskiej. W drugiej części uczestnicy odpowiadali na wylosowane pytania. Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani przez swych nauczycieli, o czym świadczą dwie zacięte dogrywki i miejsca ex aequo. Spośród osiemnastu drużyn ze szkół podstawowych z terenu powiatów: częstochowskiego, myszkowskiego i zawierciańskiego wyłoniono pięć najlepszych zespołów.

Zwyciężyły siostry Alicja i Łucja Masiarek ze Szkoły Podstawowej Fundacji „Elementarz” w Dzibicach (opiekun Beata Podsiadło). Alicja, uczennica klasy czwartej, była najmłodszą uczestniczką konkursu. Drugie miejsce zajęły ex aequo drużyny z Siedlca Dużego – Dominika Jarosz i Karol Witek (opiekun Małgorzata Knapik) i Kamienicy Polskiej – Lena Zalas i Aleksandra Muchla (opiekun Barbara Zawadzka). Na trzecim miejscu uplasowały się zespoły z Poraja: Bartosz Grabowski i Jakub Jaszcz (opiekun Anna Szczęsna) oraz z Gniazdowa – Martyna Jagusiak i Patryk Sapota (opiekun Urszula Zwolska). Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureaci zostali nagrodzeni markowymi piórami i długopisami. Zofia Jakubczyk i dyrektor szkoły Teresa Pakuła-Sosnowska wręczyły wszystkim nauczycielom podziękowania za pełną zaangażowania pracę z uczniami.

czytano: 955 razy

autor: kozieglowy.pl

data dodania: 2016-12-19 09:02:11

Walory Gminy
  • Dziedzictwo kulturowe i historyczne
  • Bogate zasoby wód głębinowych
  • Malownicze krajobrazy
  • Bogactwo przyrody
  • Strefy aktywności turystycznej
  • Szlaki konne i rowerowe
  • Korzystna lokalizacja
  • Przedsiębiorczość mieszkańców
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook

Koziegłowy dawno temu
blog historyczny
Leonarda Jagody