Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Szkoła Podstawowa w Gniazdowie ponownie zaprosiła uczniów klas IV-VI do udziału w Powiatowym Konkursie Literackim W świecie mitów Greków i Rzymian pod patronatem Zofii Jakubczyk, Prezes Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie. Prezes udzieliła wsparcia nie tylko finansowego, fundując wspaniałe nagrody, ale uczestniczyła także w pracach komisji konkursowej, której przewodniczyła organizatorka konkursu Urszula Zwolska. Skład komisji uzupełniły: Jolanta Czajkowska (SP nr 1 w Myszkowie) oraz Urszula Kajdas (SP w Koziegłówkach).

Konkurs składał się z dwóch części – pisemnej i ustnej. W teście dwuosobowe drużyny miały za zadanie m.in. dopisać atrybuty bóstw, rozpoznać bogów na podstawie fragmentów poznanych mitów czy objaśnić związki frazeologiczne wywodzące się z mitologii greckiej i mitologii rzymskiej. W drugiej części uczestnicy odpowiadali na wylosowane pytania. Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani przez swych nauczycieli, o czym świadczą dwie zacięte dogrywki i miejsca ex aequo. Spośród osiemnastu drużyn ze szkół podstawowych z terenu powiatów: częstochowskiego, myszkowskiego i zawierciańskiego wyłoniono pięć najlepszych zespołów.

Zwyciężyły siostry Alicja i Łucja Masiarek ze Szkoły Podstawowej Fundacji „Elementarz” w Dzibicach (opiekun Beata Podsiadło). Alicja, uczennica klasy czwartej, była najmłodszą uczestniczką konkursu. Drugie miejsce zajęły ex aequo drużyny z Siedlca Dużego – Dominika Jarosz i Karol Witek (opiekun Małgorzata Knapik) i Kamienicy Polskiej – Lena Zalas i Aleksandra Muchla (opiekun Barbara Zawadzka). Na trzecim miejscu uplasowały się zespoły z Poraja: Bartosz Grabowski i Jakub Jaszcz (opiekun Anna Szczęsna) oraz z Gniazdowa – Martyna Jagusiak i Patryk Sapota (opiekun Urszula Zwolska). Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureaci zostali nagrodzeni markowymi piórami i długopisami. Zofia Jakubczyk i dyrektor szkoły Teresa Pakuła-Sosnowska wręczyły wszystkim nauczycielom podziękowania za pełną zaangażowania pracę z uczniami.

19

GRU

2016

1452

razy

czytano

2243/4594

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.