Skróty klawiszowe:

Ziemianki na Prezentacji Stołów Wigilijno-Bożonarodzeniowych

Strona główna » Aktualności » Ziemianki na Prezentacji Stołów Wigilijno-Bożonarodzeniowych

wielkość tekstu: A | A | A

W Hali Sportowej w Pankach odbyła się XI Regionalna Prezentacja Stołów Wigilijno- Bożonarodzeniowych. Naszą gminę reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich ,,Ziemianki” z Koziegłów. Udział w imprezie wzięli zaproszeni goście i Koła Gospodyń Wiejskich z powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego i myszkowskiego.

Atmosfera spotkania była podniosła i świąteczna. Koła Gospodyń Wiejskich prezentowały potrawy wigilijno-bożonarodzeniowe, łamano się opłatkiem i śpiewano kolędy. Całość dopełniały stoiska rękodzielnicze, na których można było kupić ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne i kolorowe pierniki.

Panie z gminy Koziegłowy, wierne tradycji, na pięknie ustrojonym stole zaprezentowały potrawy i ciasta, które goszczą w ich domach od pokoleń. Była więc wigilijna zupa siemieniatka, karp, postna kapusta z fasolą, makówki, kluski ze śliwkami, szałot śląski, tradycyjne śledzie z cebulką i ogórkiem, pierogi z kapustą, piernik, rolada makowa, ciasto z bakaliami. Potrawy kusiły a chętnych do ich popróbowania było wielu. Panie przygotowały również stoisko z ozdobami świątecznymi wykonanymi z wiór osikowych.

Podczas Prezentacji odwiedzili koziegłowskie stoisko m.in. Starosta Powiatu Myszkowskiego Dariusz Lasecki, Przewodniczący Rady Powiatu Myszkowskiego Andrzej Jastrzębski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Myszkowskiego Jan Kieras i Józef Lazar Radny Powiatu Myszkowskiego

Organizatorami tegorocznej Prezentacji byli: Regionalny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Częstochowie, Starostwo Powiatowe w Kłobucku. oraz Gmina Panki. Patronat Honorowy nad imprezą objęli: J.E. Ks. Biskup Antoni Długosz, Prezes Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Władysław Serafin, starostowie powiatów: częstochowskiego - Andrzej Kwapisz, kłobuckiego - Henryk Kiepura, lublinieckiego - Joachim Smyła, myszkowskiego - Dariusz Lasecki oraz wójt Gminy Panki Bogdan Praski.

czytano: 971 razy

autor: kozieglowy.pl

data dodania: 2017-01-02 08:41:39

Walory Gminy
  • Dziedzictwo kulturowe i historyczne
  • Bogate zasoby wód głębinowych
  • Malownicze krajobrazy
  • Bogactwo przyrody
  • Strefy aktywności turystycznej
  • Szlaki konne i rowerowe
  • Korzystna lokalizacja
  • Przedsiębiorczość mieszkańców
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook

Koziegłowy dawno temu
blog historyczny
Leonarda Jagody