Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy przesłał do zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach stanowisko Rady Gminy i Miasta Koziegłowy w sprawei modernizacji drogo wojewódzkiej nr 789 od węzła autostradowego w Woźnikach przez Gniazdów, Koziegłowy do Lgoty Nadwarcie.

W związku z planami przebudowy drogi wojewódzkiej 789 od węzła autostradowego w Woźnikach przez Gniazdów, Koziegłowy do Lgoty Nadwarcie opóźniającymi się na skutek protestów Komitetu Społecznego powołanego przeciw budowie drogi 789, Rada Gminy i Miasta Koziegłowy wnosi o modernizację tej drogi. Rozwiązania projektowe były przedmiotem konsultacji, omawiane były na spotkaniach z przedstawicielami mieszkańców i samorządu gminnego, podczas których uwzględniono wiele uwag dotyczących planów modernizacji drogi. W celu poprawy bezpieczeństwa i zapewnienia mieszkańcom jak najlepszych standardów bezpieczeństwa w projekcie modernizacji drogi zaplanowano szereg elementów poprawiających bezpieczeństwo zarówno kierujących pojazdami jak i pieszych, czyli skutecznego rozwiązania problemów związanych infrastrukturą drogową na terenie miejscowości: Gniazdów, Koziegłowy, Koziegłówki, Lgota Mokrzesz, Lgota Górna i Lgota Nadwarcie.

Zdaniem Rady Gminy i Miasta Koziegłowy należy kontynuować prace związane z realizacją zadania modernizacji drogi wojewódzkiej 789 na odcinku przebiegającym przez Gminę i Miasto Koziegłowy. Protest niewielkiej grupy mieszkańców nie może blokować modernizacji drogi, której oczekują mieszkańcy kilku miejscowości i wyrażają swoje zaniepokojenie, że modernizacja drogi jest blokowana.

Pełna treść pisma do ZDW znajduje się w załączniku.

02

STY

2017

1571

razy

czytano

2087/4445

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.