Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Jubileusz dziesięciolecia Warsztatu Terapii Zajęciowej

Warsztat Terapii Zajęciowej w Wojsławicach obchodził 20 grudnia 10-lecie swego istnienia. Historia powstania Warsztatu rozpoczęła się w styczniu 2006 r., kiedy to burmistrz Koziegłów, Jacek Ślęczka odwiedził nowo otwarty Warsztat w Ogorzelniku. Od tamtej pory działał w kierunku utworzenia takiej placówki w swojej gminie.

Jednostką, która podjęła trud utworzenia i prowadzenia Warsztatu w gminie Koziegłowy było Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Śląski Oddział Regionalny w Katowicach. W ciągu tych 10 lat Warsztat objął opieką 63 uczestników z 3 gmin powiatu myszkowskiego oraz powiatów ościennych - częstochowskiego i będzińskiego.

29 maja 2013 r. Warsztat zmienił organ prowadzący z TPD na gminę Koziegłowy. Od tego czasu jednostką prowadzącą jest Gminno-Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Koziegłowach.

Wśród zaproszonych na obchody jubileuszu znaleźli się: Andrzej Jastrzębski – przewodniczący Rady Powiatu Myszkowskiego, Dorota Kaim-Hagar – radna powiatowa, Mariusz Morawiec – radny powiatowy, Małgorzata Pawlik-Karcz – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Myszkowie, Jacek Ślęczka – burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy, Piotr Kołodziejczyk – zastępca burmistrza, Krzysztof Bąk – sekretarz Gminy i Miasta Koziegłowy, Grażyna Sitek – radna gminna, Dagmara Radosz – sołtys wsi Wojsławice, Agnieszka Kłys – dyrektor Gminno-Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koziegłowach, Anna Fikier – księgowa GMOPS, Ewelina Sromek – księgowa GMOPS, Mirosław Cacoń – członek Zarządu TPD i kierownik WTZ Ogorzelnik, Beata Szczygieł – kierownik WTZ Łazy, przedstawiciele Środowiskowego Domu Samopomocy w Myszkowie przy ul. Gałczyńskiego, Małgorzata Matyja – kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Myszkowie przy ul. Millenium, Aneta Pniak – kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Żarkach, Magdalena Ślęczka – darczyńca, Anna Kaczorowska – darczyńca, właścicielka Zakładów Mięsnych „JÓZAN”.

Uroczystość rozpoczęła się od prezentacji multimedialnej przygotowanej przez jednego z uczestników. Nikt nie krył wzruszenia. Każdy z zaproszonych gości zabrał głos. Przemówieniom nie było końca….Gorące podziękowania płynęły ze strony Rodziców w kierunku przybyłych gości, a zwłaszcza kadry Warsztatu. Dużą atrakcją okazały się torty. Jeden z nich to prezent od rodziców uczestniczki, a drugi, z logo warsztatowym – przygotowany został przez cukiernię „Stokrotka” z Woźnik.

Po części oficjalnej nadszedł czas zabaw tanecznych prowadzonych przez zaprzyjaźnioną animatorkę Angelę. Zabawowa atmosfera udzieliła się wszystkim zaproszonym. Prowadzono luźne rozmowy, śpiewano, tańczono i dbano o pełne żołądki. Wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejny jubileusz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wojsławicach….

Materiał przygotowany przez WTZ Wojsławice


02

STY

2017

2681

razy

czytano