Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Społeczność Szkoły Podstawowej w Siedlcu Dużym z inicjatywy Małgorzaty Knapik i Karoliny Gawrońskiej włączyła się 21 lutego w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Tegoroczne uroczystości odbywały się pod hasłem „Poprzez edukację wielojęzyczną ku zrównoważonej przyszłości”. Najważniejszym punktem szkolnych obchodów były warsztaty poetyckie przeprowadzone przez pisarkę Wiolettę Grzegorzewską.

Pierwszym etapem Dnia Języka Ojczystego w SP w Siedlcu Dużym były warsztaty pt. „Elementarne ćwiczenia dykcji” przeprowadzone przez polonistkę Małgorzatę Knapik a przeznaczone dla uczniów kl. V-VI. Po nich odbył się konkurs o tytuł „Mistrza Mowy Polskiej”, w czasie którego uczniowie musieli m. in. zmierzyć się z bardzo trudnymi łamańcami językowymi.  

Najważniejszym, wyczekiwanym momentem tego dnia były warsztaty poetyckie przeprowadzone on-line przez Wiolettę Grzegorzewską ­ pisarkę, która urodziła się w wiosce na Jurze Krakowsko –Częstochowskiej i ukończyła LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Koziegłowach. Debiutowała w kraju książką prozatorską Guguły, która dostała się do finału Nagrody Literackiej Nike. Za poezję wydaną w Wielkiej Brytanii była nominowana do jednej z najbardziej prestiżowych nagród poetyckich ­ Griffin Poetry Prize w Kanadzie. W 2015 r. otrzymała również Złotą Sowę Polonii w Wiedniu, za działalność literacką.  Pisarka dziesięć lat spędziła na wyspie Wight. Teraz mieszka w miasteczku nad rozlewiskami Tamizy.

Na przywitanie pani Wioletta przeczytała dzieciom wiersz amerykańskiej poetki Emily Dickinson „Mieszkam w pałacu możliwości”, aby zainspirować je do szukania odpowiedzi na pytanie: Czym jest poezja? Uczniowie z wielką radością oglądali pokój pani Wioli, w którym tworzy, a następnie dali się porwać do poetyckiej zabawy – gry z wykorzystaniem antologii Czesława Miłosza. Na zakończenie chętnie zadawali pisarce pytania związane z jej twórczością i życiem nad Tamizą.

27

LUT

2017

1171

razy

czytano

2129/4533

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.