Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Zespół Szkół w Pińczycach już kolejny rok współpracuje z międzynarodową organizacją AISEC prowadzoną przez młodych ludzi, która od ponad 66 lat realizuje program praktyk i wolontariatów, docierając do 128 krajów. W ramach współpracy szkoła wzięła udział w projekcie „kidSPEAK”, w którym zagraniczni wolontariusze, dzięki interaktywnym warsztatom, przybliżają uczniom różne aspekty ich kultury, budują w nich otwartość na obcowanie z innymi narodowościami, przełamują stereotypy i przybliżają im istotne tematy dotyczące globalnych problemów świata.

W ubiegłym roku szkoła gościła studentów z Brazylii, Ukrainy i Malezji. Z kolei w tegorocznej edycji uczniowie mieli możliwość poznać wyjątkowych wolontariuszy z Kenii, Chin i Argentyny. Ci młodzi ludzie pochodzący z trzech różnych kontynentów spotkali się w szkole w Pińczycach i przez tydzień pod opieka nauczycieli językowców przeprowadzili 66 godzin dydaktycznych warsztatów w języku angielskim.

Zafascynowali uczniów swoją osobowością, otwartością i pozytywnym stosunkiem do świata. W tych niecodziennych zajęciach wzięła udział cała społeczność szkolna wraz z oddziałami przedszkolnymi.

Dzieci oglądały prezentacje multimedialne o imponujących, egzotycznych miejscach, tańczyły, uczyły się podstawowych zwrotów w języku hiszpańskim, jak również pisały w języku chińskim z użyciem oryginalnych przyborów piśmienniczych. Były również quizy w języku hiszpańskim i angielskim oraz nauka chińskiego kung-fu.

Popołudniami uczniowie towarzyszyli swoim nowym przyjaciołom na łyżwach, w kręgielni, wspólnie bawili się na dyskotece walentynkowej, grali w gry planszowe, tańczyli zumbę.

W wolnym czasie, podczas spacerów, goście podziwiali zimowy krajobraz, podążając Szlakiem Orlich Gniazd, zwiedzili zamek w Mirowie i Bobolicach. Niecodzienna wizyta z pewnością na długo pozostanie w sercach i pamięci naszych uczniów.

06

MAR

2017

1170

razy

czytano

2145/4554

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.