Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Uczniowie z Zespołu Szkół w Pińczycach po raz kolejny, wraz z grupą uczniów z Mysłowa, wyjechali na obóz narciarski do Murzasichla koło Zakopanego. To mała miejscowość podhalańska o charakterze letniskowo-wypoczynkowym położona w bezpośrednim sąsiedztwie Tatr i Tatrzańskiego Parku Narodowego.

W dniach 26.02-3.03. uczestnicy wyjazdu pod okiem instruktorów doskonalili umiejętność jazdy na nartach. Ci zaś, którzy stawiali na nartach pierwsze kroki poznawali techniczne aspekty narciarstwa zjazdowego, a więc jazdę i hamowanie pługiem, podchodzenie pod górę oraz bezpieczne upadanie i wstawanie. Po trzech dnia intensywnych ćwiczeń wszyscy samodzielnie zjechali ze stoku.

Oprócz jazdy na nartach uczniowie podczas spacerów po okolicy podziwiali piękne, tatrzańskie widoki, uczestniczyli w zajęciach na basenie, dyskotece połączonej z grillowaniem kiełbasek.

Poza tym zwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach, które zostało wybudowane przez górali jako wotum za ocalenie życia Jana Pawła II po zamachu 13 maja 1981 r. W Parku Fatimskim na terenie sanktuarium umieszczony jest przepiękny ołtarz polowy, przy którym nasz papież odprawił mszę świętą pod Wielką Krokwią w Zakopanem.

W ostatnim dniu pobytu uczniowie spacerowali po słynnych zakopiańskich, a także wjechali kolejką na Gubałówkę, skąd pieszo wędrowali do Zębu, najwyżej położonej wsi w Polsce, a jednocześnie  rodzinnej miejscowości Kamila Stocha – polskiego skoczka narciarskiego. Wszyscy zadowoleni, pełni wrażeń  i z nadzieją na kolejny wyjazd wrócili do domu.

13

MAR

2017

1113

razy

czytano

2115/4531

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Mapa inwestycji

Logo serwisu.