Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Pracowni Pod Koziołkami w MGOPK w Koziegłowach odbyły się 3 marca warsztaty świąteczne, podczas których uczestnicy spotkania mieli okazję poznać śląskie tradycje świąteczne, w tym historię kraszanek i pisanek, symbolikę palmy wielkanocnej. Kolejnym punktem było własnoręczne wykonanie palmy wielkanocnej oraz kraszanki-drapanki. Koziegłowy słyną z wyrobów z wiór osikowych w tym palm robionych z osikowych kwiatów.

– Na tych warsztatach chcieliśmy pokazać palmy wykonywane z bibuły, tak odmienne od naszych, a  rozpowszechnione w innych regionach kraju – mówi Renata Graleja, dyrektor MGOPK w Koziegłowach. – Powstały prawdziwe cudeńka. Zapewne Cepelia nawiązałaby z naszymi uczestniczkami współpracę.

Warsztaty poprowadziła Daniela Mońka z Zajączek koło Krzepic. Uczestniczki pod okiem instruktorki uczyły się robić bibułkowe kwiaty a następnie upinały wielkanocną palmę.

Kolejnym krokiem było robienie kraszanek-drapanek. Trwające trzy godziny spotkanie upłynęło w miłej, rodzinnej atmosferze. Był to czas rozmowy i  wymiany doświadczeń, a najmłodsi uczestnicy spotkania mieli okazję wspólnie z najbliższymi przygotować się już na nadchodzące Święta Wielkiej Nocy.

13

MAR

2017

1082

razy

czytano

2076/4493

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.