Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Zespole Szkół w Lgocie Górnej odbył się 10 marca Gminny Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych. W rywalizacji wzięły udział szkoły z: Koziegłów, Cynkowa, Winowna, Siedlca Dużego i Lgoty Górne,j w kategorii dziewcząt i chłopców. Zawodnicy walczyli według zasady „każdy z każdym”, gry pojedyncze i podwójne.

Po uroczystym otwarciu przez dyrektor Bożenę Witos i prezesa klubu Hattric, Mariusza Mordalskiego rozpoczęły się zmagania sportowe. Stawką za zwycięstwo było zakwalifikowanie się do rozgrywek na szczeblu powiatowym. Po długiej rywalizacji na prowadzenie wyszły dziewczęta z Koziegłów. Jednak najdłuższym i najbardziej emocjonującym oraz bardzo wyrównanym okazał się mecz pomiędzy chłopcami z Koziegłów , a gospodarzami. Kolejne mecze między nimi to wyniki: 0:1; 1:1; 2:1; 2:2. Ostatni  mecz należał do chłopców z Koziegłów, który wygrali 3:2.

W tym roku do rywalizacji między zespołami Szkolny Związek Sportowy wprowadził gry podwójne. Mistrzyniami w grze parami zostały dziewczęta z Koziegłów (Alicja Plucińska i Marta Milewska) oraz chłopcy z Lgoty Górnej (Samuel Noszczyk i Maciej Knapik), którzy wygrali wszystkie wspólne pojedynki . Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco.

Kategoria dziewcząt

I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Alfreda Szklarskiego w Koziegłowach: Alicja Plucińska, Marta Milewska, Anna Lamch – opiekun Aneta Myrmus.

II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Lgocie Górnej: Julita Całka, Martyna Danek, Oliwia Szmal – opiekun Ewa Plucińska.

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Cynkowie: Nikola Nowak, Ewelina Wysocka - opiekun Jacek Wyleciał.

IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Winownie: Hanna Dziuk, Wiktoria Cesarz, Natalia Jędruch – opiekun Katarzyna Mośny.

V miejsce – Szkoła Podstawowa w Siedlcu Dużym: Dominika Jarosz, Kamila Janicka – opiekun Aneta Pałys – Lebiocka.

Kategoria chłopców

I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Alfreda Szklarskiego w Koziegłowach: Oskar Kupis, Maciej Puszczewicz, Szymon Kaczorowski – opiekun Aneta Myrmus.

II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Lgocie Górnej: Samuel Noszczyk, Maciej Knapik, Bartosz Kulak – opiekun Ewa Plucińska.

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Winownie: Bartosz Oleksiak, Mateusz Koza, Patryk Nowak – opiekun Katarzyna Mośny.

IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Cynkowie:  Jakub Musialik, Karol Zieliński - opiekun Jacek Wyleciał.

V miejsce – Szkoła Podstawowa w Siedlcu Dużym: Dawid Szkop, Wojciech Pikuła, Adam Łuszczyński – opiekun Aneta Pałys-Lebiocka.

Pamiątkowe puchary i dyplomy ufundował klub sportowy Hattric działający przy Zespole Szkół w Lgocie Górnej.

Nagrody wręczyli sekretarz Gminy i Miasta Koziegłowy Krzysztof Bąk, dyrektor Zespołu Szkół w Lgocie Górnej Bożena Witos oraz Prezes klubu Hattric Mariusz Mordalski.

Materiał przygotowała Ewa Plucińska, zdjęcia –  Daria Kurzak, Wiktoria Budzikur.

20

MAR

2017

1990

razy

czytano

2114/4534

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności