Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Na początku stycznia Fundacja Orange ogłosiła niezwykły konkurs. Wygrać można było jeden z pięciu niesamowitych warsztatów DigiKids ufundowanych przez Fundację Digital University, która zajmuje się edukacją w zakresie nowych technologii. Warunek uczestnictwa w konkursie był tylko jeden ­ należało wysłać formularz zgłoszeniowy zawierający zwięzłą odpowiedz na pytanie: „Dlaczego mamy przeprowadzić warsztaty w waszej Pracowni Orange?”

Zadanie z pozoru łatwe, ale konkurencja ogromna, bo aż 77 pracowni istnieje w Polsce. Dzięki staraniom opiekuna pracowni, Niny Kulak-Frączek, na ogłoszonej 26 stycznia liście zwycięzców znalazła się Pracownia Orange Lgota Mokrzesz.

Razem z dziećmi wybraliśmy warsztaty DigiKids ­ Rysujące roboty. 15 marca w naszej pracowni dzięki Fundacji Digital University pojawił się pan Damian z firmy Roboteco z pojemnikami wypełnionymi klockami Lego. Uczestnicy warsztatów przy pomocy instrukcji budowali z nich rysujące roboty-długopisy, które ­ po drobnych udoskonaleniach naszych młodych inżynierów ­ przybierały formę pistoletów, długopisów z podpórką lub innych dziwactw. Ważne jednak było to, iż po podłączeniu silniczka, dzięki zainstalowanym mazakom, pisały i rysowały. Następnie chłopcy mając do dyspozycji plastikowy kubeczek, trzy lub cztery mazaki i taśmę klejącą tworzyli własne rysujące roboty, do których doczepiali silniczki. Wszyscy wspaniale się bawili, widać było, iż interesują się tymi zagadnieniami, praca szła im bardzo sprawnie. Sensację wzbudziła niezwykła drukarka, którą przywiózł pan Damian. Wykonana była w całości z klocków Lego, a chłopcy mogli ją włączyć i wydrukować parę kresek i kropek.

Dziękujemy Fundacji Orange i Digital University za możliwość uczestniczenia w tych warsztatach.

Pracownia Orange w Lgocie Mokrzesz

 

03

KWI

2017

913

razy

czytano

1863/4304

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.