Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

SP w Koziegłowach najlepsza w gminie

W Zespole Szkół w Lgocie Górnej odbyły się 10 marca pierwsze w tym sezonie szkolne rozgrywki tenisa stołowego. Mecze zostały rozegrane pomiędzy uczniami szkół podstawowych. W tym roku dużym zmianom uległy przepisy rozgrywania turnieju. W poprzednich latach uczniowie walczyli systemem pucharowym (do dwóch przegranych meczy). Kto przegrał dwa mecze, odpadał z rywalizacji. Dużym plusem tamtych rozgrywek było to, że jeśli drużynie nie powiodło się podczas turnieju, to zawodnik mógł wywalczyć indywidualnie miejsce na podium. Natomiast od tego roku gramy typowe „drużynówki”, czyli na podium może stanąć tylko cała drużyna, a nie dany zawodnik. Oprócz meczy pojedynczych (singli) rozgrywane są również gry podwójne (debel).

W turnieju udział wzięło pięć drużyn dziewcząt i pięć drużyn chłopców – Szkoła Podstawowa z Cynkowa, Szkoła Podstawowa z Lgoty Górnej, Szkoła Podstawowa z Koziegłów, Szkoła Podstawowa z Siedlca Dużego, Szkoła Podstawowa z Winowna. Uczniowie toczyli zacięte boje, walcząc „każdy z każdym”. W tych zaciekłych meczach Szkołę Podstawową im. Alfreda Szklarskiego w Koziegłowach reprezentowali: Alicja Plucińska, Marta Milewska, Anna Lamch, Oskar Kupis, Maciej Puszczewicz, Szymon Kaczorowski. Opiekunem drużyny jest Aneta Myrmus. Ku miłemu zaskoczeniu uczniowie SP w Koziegłowach poradzili sobie całkiem dobrze, a nawet bardzo dobrze.

W ogólnej klasyfikacji zajęli pierwsze miejsce, zarówno dziewczęta jak i chłopcy i awansowali do Powiatowego Turnieju Tenisa Stołowego.

Aneta Myrmus

Zdjęcia: Adrianna Gocyła

05

KWI

2017

1110

razy

czytano

1999/4444

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.