Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Nikomu już chyba nie trzeba tłumaczyć, jak ważne dla rozwoju małego dziecka jest wychowanie przedszkolne. Realizuje ono wiele celów, w tym również poznawanie kultury swojego regionu i kraju. Mając to na uwadze, w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi w Starej Hucie zorganizowaliśmy powitanie wiosny na ludową nutę.

Przygotowany na tę okazję program przedstawiał tradycje związane z przesileniem wiosennym, czyli pożegnanie zimy słomianą kukłą – Marzanną, a także strojenie gaika­ nieco już zapomniany zwyczaj wywodzący się z tradycji ludowej. Na uroczystość zostali zaproszeni specjalni goście – zespół ludowy „Złoty Kłos”z Pustkowia Lgockiego.

Członkowie zespołu zaprezentowali popularne ludowe utwory jak „Gaiczek zielony”, „Czerwone jabłuszko” i wiele innych. Przy okazji występu, dzieci mogły się zapoznać nie tylko z tradycyjnymi piosenkami, ale również na żywo podziwiać barwne ludowe stroje.

Podczas uroczystości również i przedszkolaki prezentowały swoje umiejętności, śpiewając i tańcząc „Grozika”, „Koziorajkę” i „Moja Maryneczka”. Imprezę zakończył uroczysty pochód z gaikiem, którym definitywnie pożegnaliśmy zimę.

Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Starej Hucie

06

KWI

2017

1523

razy

czytano

2127/4578

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności