Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wielkanocny poranek w Szkole Podstawowej w Cynkowie

W przedświąteczną środę w Szkole Podstawowej w Cynkowie zapanował świąteczny nastrój. W uroczystym apelu uczniowie klasy piątej przypomnieli swoim koleżankom i kolegom oraz nauczycielom i pracownikom szkoły wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, które doprowadziły do naszego zbawienia ­ mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa. Wydarzenia, które stanowią centrum życia chrześcijańskiego i są sednem obchodzonych świąt Wielkanocnych.

Inscenizacja była połączeniem wydarzeń biblijnych i liturgii paschalnej. Na scenie pojawili się aniołowie, zwiastujący światu zmartwychwstanie; apostołowie, którzy wystraszeni przebywali w Wieczerniku i dopiero na wieść przyniesioną przez Marię, Martę i Marię Magdalenę, że grób jest pusty, pospieszyli do niego, by samym naocznie się przekonać i ogłosić światu, że CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ i ŻYJE! Nie zabrakło też wspomnianych kobiet, które przez swoją głęboką wiarę dostąpiły łaski spotkania ze Zmartwychwstałym.

Ważnym elementem przedstawienia była liturgiczna procesja z symbolami Zmartwychwstałego Jezusa ­ paschał, krzyż ze stułą i sam Chrystus z czerwoną chorągwią. W świąteczne przeżywanie zbawczych wydarzeń i radosny nastrój wprowadziły wszystkich pieśni w wykonaniu uczniów klasy trzeciej i czwartej oraz solistki z klasy szóstej.

Po apelu i życzeniach świątecznych, które całej społeczności szkolnej złożyli: dyrektor szkoły ­ Jacek Wyleciał oraz ks. Proboszcz Zygmunt Furgoł, uczniowie udali się do klas, by wspólnie z wychowawczyniami podzielić się świątecznym jajkiem i wspaniałościami, które znalazły się w wielkanocnych koszyczkach przygotowanych przez wszystkie klasy.

Nad przygotowaniem świątecznego apelu czuwały nauczycielki: Dorota Zenderowska i Elżbieta Chłosta.

 

20

KWI

2017

1219

razy

czytano

2028/4493

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.