Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Dniu Ziemi cała szkoła się zieleni

Dzień Ziemi jest ważnym wydarzeniem w harmonogramie pracy Szkoły Podstawowej w Cynkowie ze względu na rangę tematyki ekologicznej, która buduje świadomość młodego pokolenia, wpływa na stan środowiska, przyczynia się do ukształtowania postawy troski o naturalne środowisko życia człowieka. Jest to największe ekologiczne święto świata, które szczególnie jednoczy myśli ludzi wokół naszej planety.

Aby zwrócić szczególną uwagę na to, jak ważna jest ochrona  Ziemi przed zanieczyszczeniami uczniowie klasy III,V i VI pod kierunkiem Elżbiety Chłosty i Beaty Meresińskiej zaprezentowali 21 kwietnia przedstawienie pt. „Nasza Planeta”. Dzieci zachęcały wszystkich do dbania o środowisko naturalne i segregowania śmieci. Mali strażnicy przyrody (uczniowie klasy III) złożyli obietnicę Ziemi, że będą chronić pola, łąki, rośliny i zwierzęta oraz, że będą sadzić młode drzewa po to, aby Ziemia zawsze istniała i swym wyglądem ,,raj przypominała”. Na szczególne słowa uznania zasłużyły czarownice, które przybyły do Cynkowa z odkurzaczami i łopatami, by usunąć zanieczyszczenia.

Treści zawarte w wierszach, piosenkach i scenkach ekologicznych zostały wsparte slajdami prezentacji multimedialnej, po to, by chroniły przed popełnianiem kolejnych błędów. Rady Pana Śmietnika dzieci na pewno zapamiętają i wykorzystają w codziennym życiu.

,, Zróbcie coś pożytecznego, lecz w czynach nie w słowach”­ - nawoływała Ziemia.

Posłuchamy jej wołania i spełnimy życzenie, gdyż tylko zrobi się cieplej posadzimy wokół szkoły młode drzewka. Tym ważnym aktem celebrowania Dnia Ziemi nie tylko intelektualną ideą, ale konkretnym działaniem zaangażujemy serca i ręce.

Autorkami wydarzenia są Elżbieta Chłosta i Beata Meresińska.

27

KWI

2017

2042

razy

czytano

2108/4578

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności