Skróty klawiszowe:

Festiwalowe sukcesy

Strona główna » Aktualności » Festiwalowe sukcesy

wielkość tekstu: A | A | A

W Miejskim Domu Kultury w Myszkowie odbył się 30 kwietnia finał Powiatowego Festiwalu Muzycznego „Nasz Talent” im. Henryka Gmitera. Organizatorem imprezy był Powiat Myszkowski. Na scenie zaprezentowało się 23 solistów i 3 zespoły. Przedstawiciele Gminy Koziegłowy pokazali się z jak najlepszej strony.

Finałowy koncert był podsumowaniem trwających od miesiąca eliminacji szkolnych i gminnych. Organizacyjnie Festiwal wsparły ośrodki kultury z poszczególnych gmin powiatu: Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach, Miejski Dom Kultury w Myszkowie, Gminny Ośrodek Kultury w Poraju, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach i Gminny Ośrodek Kultury w Niegowie.

Dzieci i młodzież najpierw rywalizowały w swoich szkołach w kilku kategoriach wiekowych, a najlepsi awansowali do etapu gminnego. Do finału powiatowego zakwalifikowali się zwycięzcy poszczególnych kategorii: przedszkola, szkoły podstawowe kl. I-III, szkoły podstawowe kl. IV-VI, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne. Artystyczna rywalizacja odbywała się także w kategorii zespołów.

Każdy uczestnik finału mógł wziąć udział w szkoleniu wokalnym prowadzonym przez profesjonalnych wokalistów Anę Andrzejewską i Michała Gasza, przy akompaniamencie fortepianowym Michała Rorata. Warsztaty miały charakter indywidualny. Młodzi artyści prezentowali swoje umiejętności najpierw w sali prób, a później na scenie. 

Z bardzo dobrej strony pokazali się wykonawcy z Gminy Koziegłowy, którzy zostali laureatami w kilku kategoriach. W kategorii przedszkolaków najwyżej oceniona została Natalia Feret (Przedszkole w Koziegłowach), w kategorii klas I-III wyróżniono Amelię Rusek (SP Cynków), a kategorii klas IV-VI trzecie miejsce zajęła Wiktoria Cesarz (ZS Pińczycach).  W kategorii gimnazjum na trzecim miejscu uplasowała się Nikola Matyja (Studio Piosenki MGOPK w Koziegłowach), w kategorii szkół średnich na drugim Szymon Matyja (Studio Piosenki MGOPK w Koziegłowach) a w kategorii zespoły drugie miejsce zajął zespół ,,Shout” (Studio Piosenki MGOPK w Koziegłowach).

Gośćmi specjalnymi Festiwalu byli Anna Gmiter i Magdalena Gmiter-Sikorska – żona i córka patrona Festiwalu, Henryka Gmitera, który wykształcił wielu muzyków. Był on zawodowym muzykiem, instruktorem, kompozytorem i wykonawcą. Podopieczni Henryka Gmitera występowali na Festiwalu Piosenki w Opolu i w telewizji a także zdobywali nagrody w ogólnopolskich konkursach muzycznych.

 

 

czytano: 748 razy

autor: kozieglowy.pl

data dodania: 2017-05-09 13:58:51

Walory Gminy
  • Dziedzictwo kulturowe i historyczne
  • Bogate zasoby wód głębinowych
  • Malownicze krajobrazy
  • Bogactwo przyrody
  • Strefy aktywności turystycznej
  • Szlaki konne i rowerowe
  • Korzystna lokalizacja
  • Przedsiębiorczość mieszkańców
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook

Koziegłowy dawno temu
blog historyczny
Leonarda Jagody