Skróty klawiszowe:

Charytatywny występ na pięciolecie zespołu teatralnego

Strona główna » Aktualności » Charytatywny występ na pięciolecie zespołu teatralnego

wielkość tekstu: A | A | A

Zespół teatralny „Bez nazwy” założony przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Koziegłowach ma już pięć lat! Na swój jubileusz, ktory miał miejsce 2 kwietnia aktorzy zaprosili lokalne władze, wszystkich występujących i sympatyków zespołu teatralnego, sponsorów – ludzi dobrej woli, gospodarzy Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury. To dzięki ich życzliwości i pomocy mogą realizować działalność statutową, finansować programy edukacyjne, pomagać dzieciom i młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej. Uroczystość została uwieczniona przez ROI STUDIO z Mysłowa, za co organizatorzy są niezmiernie wdzięczni.

Zespół teatralny pierwszy prezent urodzinowy otrzymał od kapituły przyznającej statuetki za działalność w gminie na rzecz propagowania kultury. Otrzymał na Balu Mecenasa Złote Koziołki, które dodatkowo zdopingowały do pracy.

Z okazji jubileuszu zaprosił na spektakl pt. „Źle! Źle! Ale dobrze!” w reżyserii Roberta Rutkowskiego – aktora Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, który jest  wielkim mentorem i przyjacielem wykonawców. W wykonaniu młodzieży goście zobaczyli dwie jednoaktówki Antoniego Czechowa, będące żartami scenicznymi, obrazującymi niezwykły humor rosyjskiego pisarza: „Oświadczyny” i „Wesele”.  Pierwszy utwór pokazał, że proszenie o rękę jest nie tylko stresujące, ale może także doprowadzić do kłótni. Drugi natomiast to bardzo intrygująca i zaciekawiająca, pogodna i lekka opowieść o aspiracjach, tęsknotach, nadziejach, przeżyciach i wspomnieniach. W drugiej części nauczyciele i przyjaciele szkoły zaprosili na sztukę „Scenariusz dla trzech aktorów” Bogusława Schaeffera. Utwór powstał z myślą o konkretnych wykonawcach. Obserwując przez lata wspólnej pracy braci Mikołaja i Andrzeja Grabowskich oraz Jana Peszka w teatrze STU, Bogusław Schaeffer napisał sztukę o nich - dla nich. Prywatne konflikty, spory i dyskusje artystyczne, intymne pragnienia, pozy i "miny" teatralne, kłótnie o zawodowe pryncypia ­ to wszystko stało się nagle groteskową wizją ograniczeń twórczości scenicznej, sądem nad kulturą współczesną. Od trzydziestu lat sztuka jest grana z powodzeniem i wciąż aktualna. Koziegłowscy aktorzy po jej przeczytaniu stwierdzili, iż pokazuje ona także ich wątpliwości w czasie przygotowań i prób oraz problemy współczesnego świata, dlatego postanowili pokłonić się nad tym niezwykle wymagającym tekstem. Chcieli pokazać się w zupełnie innej sztuce i zaskoczyć. Mieli nadzieję, że przedstawienie skłoni do refleksji, ale będzie także dobrą zabawą. Po jego zakończeniu wszystkich goście zostali zapraszamy na urodzinowy tort, który imponował swoim rozmiarem.

W następnym tygodniu zespół dał trzy charytatywne przedstawienia a teraz zaprasza 27. maja
do Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie przy ul. Łukasińskiego. Zebrane środki zostaną przeznaczone na rzecz częstochowskiego hospicjum, obejmującego swoją pomocą także powiat myszkowski. Mamy nadzieję, że przyjmiecie Państwo nasze zaproszenie.

 

czytano: 1292 razy

autor: kozieglowy.pl

data dodania: 2017-05-16 09:07:40

Walory Gminy
  • Dziedzictwo kulturowe i historyczne
  • Bogate zasoby wód głębinowych
  • Malownicze krajobrazy
  • Bogactwo przyrody
  • Strefy aktywności turystycznej
  • Szlaki konne i rowerowe
  • Korzystna lokalizacja
  • Przedsiębiorczość mieszkańców
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook

Koziegłowy dawno temu
blog historyczny
Leonarda Jagody