Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Charytatywny występ na pięciolecie zespołu teatralnego

Zespół teatralny „Bez nazwy” założony przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Koziegłowach ma już pięć lat! Na swój jubileusz, ktory miał miejsce 2 kwietnia aktorzy zaprosili lokalne władze, wszystkich występujących i sympatyków zespołu teatralnego, sponsorów – ludzi dobrej woli, gospodarzy Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury. To dzięki ich życzliwości i pomocy mogą realizować działalność statutową, finansować programy edukacyjne, pomagać dzieciom i młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej. Uroczystość została uwieczniona przez ROI STUDIO z Mysłowa, za co organizatorzy są niezmiernie wdzięczni.

Zespół teatralny pierwszy prezent urodzinowy otrzymał od kapituły przyznającej statuetki za działalność w gminie na rzecz propagowania kultury. Otrzymał na Balu Mecenasa Złote Koziołki, które dodatkowo zdopingowały do pracy.

Z okazji jubileuszu zaprosił na spektakl pt. „Źle! Źle! Ale dobrze!” w reżyserii Roberta Rutkowskiego – aktora Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, który jest  wielkim mentorem i przyjacielem wykonawców. W wykonaniu młodzieży goście zobaczyli dwie jednoaktówki Antoniego Czechowa, będące żartami scenicznymi, obrazującymi niezwykły humor rosyjskiego pisarza: „Oświadczyny” i „Wesele”.  Pierwszy utwór pokazał, że proszenie o rękę jest nie tylko stresujące, ale może także doprowadzić do kłótni. Drugi natomiast to bardzo intrygująca i zaciekawiająca, pogodna i lekka opowieść o aspiracjach, tęsknotach, nadziejach, przeżyciach i wspomnieniach. W drugiej części nauczyciele i przyjaciele szkoły zaprosili na sztukę „Scenariusz dla trzech aktorów” Bogusława Schaeffera. Utwór powstał z myślą o konkretnych wykonawcach. Obserwując przez lata wspólnej pracy braci Mikołaja i Andrzeja Grabowskich oraz Jana Peszka w teatrze STU, Bogusław Schaeffer napisał sztukę o nich - dla nich. Prywatne konflikty, spory i dyskusje artystyczne, intymne pragnienia, pozy i "miny" teatralne, kłótnie o zawodowe pryncypia ­ to wszystko stało się nagle groteskową wizją ograniczeń twórczości scenicznej, sądem nad kulturą współczesną. Od trzydziestu lat sztuka jest grana z powodzeniem i wciąż aktualna. Koziegłowscy aktorzy po jej przeczytaniu stwierdzili, iż pokazuje ona także ich wątpliwości w czasie przygotowań i prób oraz problemy współczesnego świata, dlatego postanowili pokłonić się nad tym niezwykle wymagającym tekstem. Chcieli pokazać się w zupełnie innej sztuce i zaskoczyć. Mieli nadzieję, że przedstawienie skłoni do refleksji, ale będzie także dobrą zabawą. Po jego zakończeniu wszystkich goście zostali zapraszamy na urodzinowy tort, który imponował swoim rozmiarem.

W następnym tygodniu zespół dał trzy charytatywne przedstawienia a teraz zaprasza 27. maja
do Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie przy ul. Łukasińskiego. Zebrane środki zostaną przeznaczone na rzecz częstochowskiego hospicjum, obejmującego swoją pomocą także powiat myszkowski. Mamy nadzieję, że przyjmiecie Państwo nasze zaproszenie.

 

16

MAJ

2017

1732

razy

czytano

2095/4576

kozieglowy.pl