Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Malowanie na jedwabiu wymaga cierpliwości, ale później efekty nas zaskakują. Chcąc przybliżyć tę dziedzinę, Pracownia ,,Pod Koziołkami" w Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach zorganizowała warsztaty, których uczestniczki nie tylko zapoznały się z materiałem, ale również poznały techniki nakładania farb i konserwacji gotowych chust. Zajęcia prowadziła instruktorka, Małgorzata Boruch-Łukiewicz, właścicielka Pracowni Jedwabiu Insilk z Warszawy.

Obserwując pracę, można było zauważyć, że zajęcia sprawiają uczestnikom radość. Dominującymi wzorami były kwiaty i motyle. Motywy te, na przekór pogodzie za oknem, miały przywołać chyba spóźnioną wiosnę.

Efekt pracy zaskoczył same uczestniczki. Powstały małe dzieła sztuki, które będą na pewno dumą ich właścicielek i przyciągną wzrok niejednej zazdrosnej sąsiadki.

Jedwab to delikatny, przyjemny w dotyku materiał. Kiedyś bardzo luksusowym towarem. W obecnych czasach nadal jest atrakcyjną tkaniną. Każda elegantka pragnie mieć w swojej szafie choćby chusteczkę. Jedwabne chusteczki, do tego ręcznie malowane, stanowią elegancki dodatek. Można je kupić ale prawdziwą ozdobą i dumą naszej garderoby są te własnoręcznie malowane.

17

MAJ

2017

1406

razy

czytano