Skróty klawiszowe:

Kilometry Dobra na wsparcie grupy zabawowej

Strona główna » Aktualności » Kilometry Dobra na wsparcie grupy zabawowej

wielkość tekstu: A | A | A

Polski Instytut Filantropii organizuje w ramach kampanii Kilometry Dobra Mistrzostwa Świata w Dobroci. Kilometry Dobra to stworzona w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna, coroczna akcja, w której mogą wziąć udział organizacje z całego świata.

­Ośrodek Kultury w Koziegłowach reprezentowany jest przez Pracownię Orange w Lgocie Mokrzesz. Kilometry Dobra są dla nas wspaniałą okazją na rozwinięcie działalności Grupy Zabawowej z Biblioteką oraz zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych dla dzieci do lat trzech – podkreśla Renata Garleja, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach.

Grupa zabawowa w Bibliotece to bezpłatny cykl spotkań w bibliotece dla najmłodszych mieszkańców Gminy Koziegłowy i ich rodziców. W maju trwa wiosenna edycja, na którą uczęszcza  20 dzieci z opiekunami. Jest to najliczniejsza grupa z wszystkich dotychczasowych edycji.

­ Na każde spotkanie staramy się wprowadzać nową atrakcję. Prowadzimy zabawy integracyjne, plastyczne, ruchowe. Zapraszamy specjalistów: logopedów, dietetyków, pedagogów, ratowników medycznych, instruktorów sportu. Na zakończenie wiosennych spotkań, zaplanowane są warsztaty w gospodarstwie agroturystycznym w Przybynowie koło Żarek ­ dodaje dyrektor MGOPK.

Takie zajęcia dają dzieciom szansę kontaktu z rówieśnikami i edukacji poprzez zabawę. Rodzice i dziadkowie chętnie wspierają nas w zbiórce pieniędzy. Zebrałyśmy już 64 mety dobra (1 metr dobra to 44zł). Darczyńcami są również przedsiębiorcy, czytelnicy, sportowcy, szkoły. W tym tygodniu naszą bibliotekę odwiedził zawodowy kolarz, Kamil Gradek, wraz ze swoja dziewczyną Karoliną Tomalą. Całą akcję i listę darczyńców można śledzić na stronie kilometrydobra.pl ­ dodaje Bożena Kolasa, kierownik biblioteki.

Finał kampanii w Koziegłowach odbędzie się 2 czerwca, podczas Gminnego Dnia Dziecka w Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury. Wszystkie zebrane pieniądze zamieniane będą na złotówki i układane  w szeregi monet. W tym dniu na dzieci czekać będzie wiele atrakcji.  Zapraszamy do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu i włączenia się do akcji.

 

czytano: 924 razy

autor: kozieglowy.pl

data dodania: 2017-05-22 09:33:52

Walory Gminy
  • Dziedzictwo kulturowe i historyczne
  • Bogate zasoby wód głębinowych
  • Malownicze krajobrazy
  • Bogactwo przyrody
  • Strefy aktywności turystycznej
  • Szlaki konne i rowerowe
  • Korzystna lokalizacja
  • Przedsiębiorczość mieszkańców
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook