Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Kilometry Dobra na wsparcie grupy zabawowej

Polski Instytut Filantropii organizuje w ramach kampanii Kilometry Dobra Mistrzostwa Świata w Dobroci. Kilometry Dobra to stworzona w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna, coroczna akcja, w której mogą wziąć udział organizacje z całego świata.

­Ośrodek Kultury w Koziegłowach reprezentowany jest przez Pracownię Orange w Lgocie Mokrzesz. Kilometry Dobra są dla nas wspaniałą okazją na rozwinięcie działalności Grupy Zabawowej z Biblioteką oraz zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych dla dzieci do lat trzech – podkreśla Renata Garleja, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach.

Grupa zabawowa w Bibliotece to bezpłatny cykl spotkań w bibliotece dla najmłodszych mieszkańców Gminy Koziegłowy i ich rodziców. W maju trwa wiosenna edycja, na którą uczęszcza  20 dzieci z opiekunami. Jest to najliczniejsza grupa z wszystkich dotychczasowych edycji.

­ Na każde spotkanie staramy się wprowadzać nową atrakcję. Prowadzimy zabawy integracyjne, plastyczne, ruchowe. Zapraszamy specjalistów: logopedów, dietetyków, pedagogów, ratowników medycznych, instruktorów sportu. Na zakończenie wiosennych spotkań, zaplanowane są warsztaty w gospodarstwie agroturystycznym w Przybynowie koło Żarek ­ dodaje dyrektor MGOPK.

Takie zajęcia dają dzieciom szansę kontaktu z rówieśnikami i edukacji poprzez zabawę. Rodzice i dziadkowie chętnie wspierają nas w zbiórce pieniędzy. Zebrałyśmy już 64 mety dobra (1 metr dobra to 44zł). Darczyńcami są również przedsiębiorcy, czytelnicy, sportowcy, szkoły. W tym tygodniu naszą bibliotekę odwiedził zawodowy kolarz, Kamil Gradek, wraz ze swoja dziewczyną Karoliną Tomalą. Całą akcję i listę darczyńców można śledzić na stronie kilometrydobra.pl ­ dodaje Bożena Kolasa, kierownik biblioteki.

Finał kampanii w Koziegłowach odbędzie się 2 czerwca, podczas Gminnego Dnia Dziecka w Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury. Wszystkie zebrane pieniądze zamieniane będą na złotówki i układane  w szeregi monet. W tym dniu na dzieci czekać będzie wiele atrakcji.  Zapraszamy do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu i włączenia się do akcji.

 

22

MAJ

2017

1155

razy

czytano

1581/4070

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.