Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Uczennica z Siedlca Dużego najlepsza w konkursie o nobliście

Maria Chwist – uczennica Szkoły Podstawowej w Siedlcu Dużym zdobyła I miejsce w Konkursie o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza zorganizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelisławicach.  Marysia zwyciężyła w kategorii: praca literacka nt. Czy wśród swoich koleżanek i kolegów odnajdujesz bohaterów powieści „W pustyni i w puszczy”?

Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja twórczości pisarza, rozbudzenie zainteresowań literackich, kształcenie wyobraźni oraz rozwijanie postaw twórczych. Jak podkreślają organizatorzy, w tym roku na konkurs wpłynęło w sumie 76 prac o bardzo wysokim poziomie, zarówno w kategorii szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych. Uroczysta gala laureatów miała miejsce 18 maja w Bibliotece Śląskiej w Katowicach. Laureaci, opiekunowie, organizatorzy oraz wszyscy zaproszeni goście mieli okazję zwiedzić śląską książnicę. Zobaczyli m.in. ciekawe wystawy, materiały udostępniane w Czytelni Zbiorów Specjalnych i Czytelni Śląskiej Biblioteki Muzycznej oraz uczestniczyli w prelekcji o Henryku Sienkiewiczu, w czasie której mogli zobaczyć pamiątki po wielkim polskim nobliście, m.in. fotografie i unikatowe wydania jego dzieł.

Około południa nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników, podczas którego laureaci odebrali gratulacje oraz nagrody z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz - Zdzisława Banasia. Opiekunem laureatki była Małgorzata Knapik.

 

25

MAJ

2017

1156

razy

czytano

2054/4549

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria