Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Piknik z cygańskim taborem w Koziegłówkach

„Piknik Z Taborem Cygańskim” - ­ pod takim hasłem odbył się 13 maja w Szkole Podstawowej w Koziegłówkach zorganizowany przez Radę Rodziców festyn rodzinny. Dzień pełen atrakcji rozpoczął się występami, w czasie których uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i aktorskie. Patryk Nowak wyśpiewał „Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma” i tym samym wprowadził klimat prawdziwego romskiego życia. Piosenki „Zagraj mi czarny Cyganie”, „Jadą wozy kolorowe”, „My Cyganie” połączyły w śpiewie wszystkie pokolenia. Dzieci doskonale wcieliły się w role Cyganów, a ich kolorowe stroje przygotowane przez rodziców dodatkowo podkreśliły charakter cygańskiego tańca.

Od początku zabawy wszyscy mieli szanse korzystania z wielu atrakcji. Zjeżdżalnia, kolejka dla dzieci czy dmuchany zamek sprawiały, że plac szkolny stał się rajem dla najmłodszych. Możliwość malowania twarzy oraz wplątania we włosy kolorowych warkoczyków wywołała duże zainteresowanie i radość. Każdy uczestnik imprezy mógł spróbować swojego szczęścia podczas loterii fantowej i posilić się strawą z cygańskiego kociołka.  Niebywałą popularnością cieszył się pokaz tresury psów rasowych prowadzonych przez mieszkańca Koziegłówek Jacka Ociepkę jak również pokaz izraelskiej sztuki samoobrony „KRAV MAGA” prowadzonej przez instruktora Marcina Kaptacza oraz zawody sportowe zorganizowane przez Mateusza Kolasę, szczególnie rzut „różowym lakierkiem”.

Sporą dawkę radości wniósł kolorowy klaun ze swoją przyjaciółką, który zaprezentował szereg magicznych sztuczek, m.in. ogromne bańki mydlane, zoo zwierząt z balonów, animację. Specjalnie przygotowany tor przeszkód wymagał od dzieci sprawności oraz zaangażowania. Nie zabrakło również niespodzianki wieczoru, czyli niesamowitych pokazów trików piłkarskich Freestyle, który w imponujący sposób zaprezentował możliwość zabawy z piłką. Wiele emocji dostarczył przejazd samochodem terenowym typu gazik po specjalnym torze rajdowym. Całość imprezy dopełniła oprawa muzyczna zespołu DUO MARK. Festyn był wspaniałym lokalnym wydarzeniem. Dziękujemy wszystkim organizatorom i darczyńcom.

Materiał przygotowany przez SP Koziegłówki

30

MAJ

2017

1176

razy

czytano

1993/4490

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.