Skróty klawiszowe:

Piknik z cygańskim taborem w Koziegłówkach

Strona główna » Aktualności » Piknik z cygańskim taborem w Koziegłówkach

wielkość tekstu: A | A | A

„Piknik Z Taborem Cygańskim” - ­ pod takim hasłem odbył się 13 maja w Szkole Podstawowej w Koziegłówkach zorganizowany przez Radę Rodziców festyn rodzinny. Dzień pełen atrakcji rozpoczął się występami, w czasie których uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i aktorskie. Patryk Nowak wyśpiewał „Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma” i tym samym wprowadził klimat prawdziwego romskiego życia. Piosenki „Zagraj mi czarny Cyganie”, „Jadą wozy kolorowe”, „My Cyganie” połączyły w śpiewie wszystkie pokolenia. Dzieci doskonale wcieliły się w role Cyganów, a ich kolorowe stroje przygotowane przez rodziców dodatkowo podkreśliły charakter cygańskiego tańca.

Od początku zabawy wszyscy mieli szanse korzystania z wielu atrakcji. Zjeżdżalnia, kolejka dla dzieci czy dmuchany zamek sprawiały, że plac szkolny stał się rajem dla najmłodszych. Możliwość malowania twarzy oraz wplątania we włosy kolorowych warkoczyków wywołała duże zainteresowanie i radość. Każdy uczestnik imprezy mógł spróbować swojego szczęścia podczas loterii fantowej i posilić się strawą z cygańskiego kociołka.  Niebywałą popularnością cieszył się pokaz tresury psów rasowych prowadzonych przez mieszkańca Koziegłówek Jacka Ociepkę jak również pokaz izraelskiej sztuki samoobrony „KRAV MAGA” prowadzonej przez instruktora Marcina Kaptacza oraz zawody sportowe zorganizowane przez Mateusza Kolasę, szczególnie rzut „różowym lakierkiem”.

Sporą dawkę radości wniósł kolorowy klaun ze swoją przyjaciółką, który zaprezentował szereg magicznych sztuczek, m.in. ogromne bańki mydlane, zoo zwierząt z balonów, animację. Specjalnie przygotowany tor przeszkód wymagał od dzieci sprawności oraz zaangażowania. Nie zabrakło również niespodzianki wieczoru, czyli niesamowitych pokazów trików piłkarskich Freestyle, który w imponujący sposób zaprezentował możliwość zabawy z piłką. Wiele emocji dostarczył przejazd samochodem terenowym typu gazik po specjalnym torze rajdowym. Całość imprezy dopełniła oprawa muzyczna zespołu DUO MARK. Festyn był wspaniałym lokalnym wydarzeniem. Dziękujemy wszystkim organizatorom i darczyńcom.

Materiał przygotowany przez SP Koziegłówki

czytano: 846 razy

autor: kozieglowy.pl

data dodania: 2017-05-30 10:30:44

Walory Gminy
  • Dziedzictwo kulturowe i historyczne
  • Bogate zasoby wód głębinowych
  • Malownicze krajobrazy
  • Bogactwo przyrody
  • Strefy aktywności turystycznej
  • Szlaki konne i rowerowe
  • Korzystna lokalizacja
  • Przedsiębiorczość mieszkańców
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook

Koziegłowy dawno temu
blog historyczny
Leonarda Jagody