Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Symboliczne otwarcie koziegłowskiej oczyszczalni

Przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego, radni powiatowi z Gminy Koziegłowy oraz gminni radni, sołtysi uczestniczyli w uroczystym otwarciu Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach, które odbyło się 8 czerwca.

Było to symboliczne otwarcie oczyszczalni i przede wszystkim okazja do podziękowania instytucjom wspierającym inwestycję. Oczyszczalnia działa już od ubiegłego roku, na razie w oparciu o ścieki dowożone beczkowozami. Gmina i Miasto Koziegłowy prowadzi obecnie działania mające na celu pozyskanie dofinansowania do budowy kanalizacji.

W miejscu, w którym wybudowana została oczyszczalnia było kiedyś wysypisko śmieci i ogromne doły. Teraz w miejscu wysypiska stoi wspaniały obiekt, którym Samorząd Gminy i Miasta Koziegłowy może się pochwalić. Oczyszczalni nie udało by się wybudować bez wsparcia różnych instytucji.

­- Chciałbym przede wszystkim podziękować Stanisławowi Gmitrukowi, dyrektorowi Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzięki wsparciu tej instytucji udało nam się dokonać bardzo sprawnie i bardzo merytorycznie montażu finansowego i przejść od projektu do etapu realizacji a następnie rozliczenia inwestycji. Proszę o przekazanie tych podziękowań prezesowi WFOŚiGW, Andrzejowi Pilotowi. Bardzo dziękuję za owocną i konstruktywną współpracę oraz za pomoc ze strony kierownika Zespołu Gospodarki Wodnej i Ochrony Wód Krystiana Smudy i wszystkich pracowników wydziału, na każdym etapie, począwszy od oceny wniosku poprzez jego prowadzenie aż do finału, kiedy zostały domknięte wszystkie sprawy finansowe. Mam nadzieję, że będziemy realizować jeszcze wiele wspólnych projektów - ­ powiedział Burmistrz Jacek Ślęczka.

Burmistrz przekazał Stanisławowi Gmitrukowi list gratulacyjny oraz pamiątkowy medal Gminy i Miasta Koziegłowy.

­- Chciałam pogratulować nam wszystkim wspaniałego obiektu i tego, że w tak krótkim czasie mogliśmy go wybudować i oddać do użytku. Pan burmistrz wykazał się wielką determinacją, by obiekt mógł powstać. Chciałabym podziękować Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska ale i naszym pracownikom, którzy włożyli mnóstwo pracy w realizację projektu, pani skarbnik oraz ZUK-owi. Nasza oczyszczalnia to obiekt na miarę XXI wieku. Mamy plany na kanalizację i liczymy na dofinansowanie tej inwestycji ­ - stwierdziła Joanna Kołodziejczyk Przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Koziegłowy.

- Wierzę, że pomoc ze strony Funduszu, ale i Urzędu Marszałkowskiego będzie dalej realizowana. Po to są instytucje, aby skutecznie pomagać. Chcę pogratulować burmistrzowi i jego współpracownikom, Radzie Miasta i Gminy i ZUK-owi, za zrealizowanie tej pierwszej inwestycji. Chcę złożyć „miekką” deklarację, że pomoc ze strony Wojewódzkiego Funduszu a także Urzędu Marszałkowskiego będzie maksymalna w ramach posiadanych możliwości - ­ powiedział Stanisław Gmitruk.

Podziękowania przekazane zostały także przedstawicielkom Wydziału Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego reprezentującym dyrektora Jerzego Motłocha.

­- Przyjeżdżamy do tego wydziału jak do naszych dobrych znajomych, a nawet przyjaciół i realizujemy wspólnie stawiane nam cele. Wiele grantów realizowanych przez Gminę i Miasto Koziegłowy przechodziło właśnie przez Wydział Terenów Wiejskich. Nigdy nie usłyszeliśmy, że ktoś tam nie ma dla nas czasu. Podobnie było zresztą w Wojewódzkim Funduszu. Zakończyliśmy pewien etap pracy i przygotowujemy się do następnego jakim jest budowa kanalizacji. Czeka nas jeszcze wiele pracy - ­ dodał Burmistrz GiM Koziegłowy.

Burmistrz Jacek Ślęczka i jego zastępca Piotr Kołodziejczyk przekazali dyrektorowi ZUK-u Zbigniewowi Polakowi i kierownikowi oczyszczalni Grzegorzowi Musialikowi zawór, którym symbolicznie uruchomili przepływ ścieków.

Grzegorz Musialik oprowadził gości po obiekcie, wyjaśniając w jaki sposób działa oczyszczalnia. W ramach Dni Otwartych Oczyszczalni gościli w niej także uczniowie szkół z terenu Gminy Koziegłowy.

Budowa oczyszczalni ścieków pochłonęła w sumie 13 mln 788 tys. zł z czego dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wyniosło 4 mln zł, a pożyczka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 7 mln 31 tys zł.

 Prezentacje dotyczące Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach obejrzeć można TUTAJ

13

CZE

2017

1500

razy

czytano

2081/4592

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności