Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Rudawie pod Krakowem odbył się 11 czerwca XIII Eko-Jurajski Półmaraton, w ramach którego rozegrano Mistrzostwa Polski Nauczycieli. W zawodach wystartował dyrektor Szkoły Podstawowej w Cynkowie Jacek Wyleciał, który w swojej kategorii wiekowej zajął trzecie miejsce.

Trasa Jurajskiego Półmaratonu jest zaliczana do najpiękniejszych a jednocześnie najtrudniejszych
w kraju. Liczne strome podbiegi na 21 km trasie biegu (różnica poziomów 270m) i słoneczna pogoda sprawiły, że ukończenie biegu było dużym wyczynem. W zawodach brało udział blisko 700 biegaczy.

Związek Nauczycielstwa Polskiego w ramach tej imprezy organizuje Mistrzostwa Polski Nauczycieli. Po raz drugi w mistrzostwach wystartował dyrektor Szkoły Podstawowej w Cynkowie Jacek Wyleciał, który po ubiegłorocznym czwartym miejscu w tym roku uplasował się na podium zdobywając trzecią lokatę. Niezwykle wymagającą trasę 21 km nauczyciel z Cynkowa pokonał w czasie 1 godziny 38 minut.

„Cieszę się, że bieganie staje się coraz bardziej popularne w naszym środowisku. Obserwuję coraz więcej osób biegających w Cynkowie i coraz częściej spotykamy się na różnych imprezach biegowych. Być może należy pomyśleć o utworzeniu Klubu Biegacza?”– mówi Jacek Wyleciał.