Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Szkole Podstawowej w Pińczycach odbył się 14 czerwca konkurs pod hasłem „Bezpieczne wakacje na wsi” organizowany przez Placówkę Terenową KRUS w Myszkowie we współpracy ze Stowarzyszeniem MAXIMUS z Myszkowa.

Głównym celem konkursu było uświadomienie i wskazanie dzieciom źródeł zagrożeń dla zdrowia i życia na wsi oraz promowanie prawidłowych zachowań pozwalających ich uniknąć.

To kolejna już edycja tego konkursu. Tym razem dzięki sponsorom nagród – Stowarzyszeniu MAXIMUS z Myszkowa, Agencji Reklamowej ZEBRA z Myszkowa oraz gospodarzowi Gminy i Miasta Koziegłowy – Burmistrzowi Jackowi Ślęczce, możliwe było przeprowadzenie tej akcji z większym rozmachem.

Konkurs z wiedzy dla około 40 uczniów z klas V i VI poprzedzony został prezentacją filmu animowanego wskazującego na zagrożenia w gospodarstwie rolnym oraz prelekcją kierownika PT KRUS w Myszkowie – Jarosława Jaskólskiego dotyczącą właściwych zachowań w obejściu oraz podczas letniego wypoczynku w górach i nad wodą. Następnie uczestnicy otrzymali do rozwiązania krzyżówkę przygotowaną przez pracownika komórki prewencji KRUS – Ewelinę Wawrzyniak. Na bazie zdobytej wiedzy  i własnych doświadczeń większość z uczestników konkursu rozwiązała ją szybko i bezbłędnie, co zostało nagrodzone markowym sprzętem sportowym i upominkami.

Na zakończenie Prezes Stowarzyszenia MAXIMUS, Tomasz Ośmiałowski przedstawił prezentację dotychczasowych dokonań stowarzyszenia na rzecz dzieci z obszarów wiejskich.

Zwycięzcy zostali obdarowani prezentami a wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.

Tego typu inicjatywy z pewnością znakomicie wpływają na podniesienie poziomu bezpieczeństwa dzieci.

 

21

CZE

2017

1085

razy

czytano

2050/4569

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności