Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Świętowali jubileusz 100-lecia OSP w Pińczycach

OSP Pińczyce świętowała 17 czerwca jubileusz stulecia. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca. Ze względu na opady deszczu, oficjalna część uroczystości 100-lecia przeniesiona została z placu przy zespole szkół do remizy OSP.

­-­ Z wielką dumą i radością patrzymy na stulecie OSP Pińczyce. Tę jednostkę tworzyli i tworzą mieszkańcy Pińczyc i okolic. Dzisiaj przyszedł czas na podziękowania dla wszystkich, zarówno tych już nieobecnych jak i druhów, druhen, którzy są z nami. To wyjątkowy jubileusz. Działalność strażaków jest nacechowana pomocą drugiemu człowiekowi, tak jak mówi napis na sztandarze „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” - ­ powiedział Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy, Jacek Ślęczka.

Burmistrz przekazał na ręce prezesa OSP, Marcina Chachulskiego okolicznościowy adres oraz pamiątkowy ryngraf ze świętym Florianem.

­- Mam nadzieję, że ta odnowiona remiza będzie służyć naszej społeczności do wielu różnych celów - ­ dodał Burmistrz, który odczytał list gratulacyjny o następującej treści:

„Ochotnicze Straże Pożarne to jedne z najstarszych i najbardziej zasłużonych dla lokalnych środowisk organizacje. Piękna to i chwalebna karta historii, którą tworzycie również Wy Strażacy Ochotnicy. Dzisiejsza uroczystość to dowód na to, że czasy się zmieniają, a wśród Was nadal trwa bezinteresowność i służba drugiemu człowiekowi. To powód do dumy dla Was, Waszych rodzin i dla Gminy.

Dziękujemy za Waszą codzienną gotowość niesienia pomocy. Składamy wyrazy szacunku i uznania za bezinteresowną służbę ludziom oraz profesjonalizm podczas akcji ratowniczo-gaśniczych.

Druhowie, jesteście wzorem do naśladowania dla młodszych mieszkańców Gminy, a to dzięki wierności strażackim tradycjom. Wasza odwaga budzi szacunek i podziw, a uznanie zyskujecie także dzięki aktywnemu udziałowi we wszystkich ważnych dla społeczności lokalnej wydarzeniach, inicjatywach, świętach.

Jubileusz 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Pińczycach to zaszczytna okazja do złożenia Zarządowi, wszystkim Druhom, członkom i sympatykom OSP życzeń zadowolenia z wykonywanych obowiązków zawodowych i społecznych. Gratuluję dokonanych osiągnięć. Życzę bezpiecznych powrotów z akcji oraz dalszej owocnej służby na rzecz lokalnej społeczności.”

W jubileuszu uczestniczyli m.in. Członek Zarządu Wojewódzkiego OSP w Katowicach druh Zdzisław Ucieklak, Prezes Zarządu Powiatowego OSP Klemens Podlejski, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie st.bryg. mgr inż. Sebastian Jurczyk, Przewodniczący Rady Powiatu Myszkowskiego Andrzej Jastrzębski, radny powiatowy Józef Lazar, radna Miasta Myszkowa Zofia Jastrzębska, radna powiatowa Wiesława Machura.

List gratulacyjny od Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej odczytała radna Wiesława Machura. Odczytany został też i przekazany list Leszka Suskiego - Komendanta Głównego PSP oraz inne listy.

Podczas uroczystości wręczono druhom i druhnom OSP Pińczyce odznaki. Złotą Odznakę otrzymali: Kacper Strzelecki, Dominik Będkowski i Patryk Duda, Srebrną Odznakę ­ Jacek Strzelecki, Karol Będkowski, Jakub Nowak, Dawid Furman, Piotr Kaleta, Sandra Strzelecka, Dawid Dziuk.

Przyznano także odznaki młodzieżowe. Złotą Odznakę otrzymali: Grzegorz Strzelecki i Piotr Duda, Srebrną Odznakę ­ Magdalena Będkowska, Marian Młynek i Marcin Chachulski a Brązową Odznakę ­ Michał Sobota. Karina Strzelecka, Mateusz Strzelecki, Przemysław Będkowski, Łukasz Piętak, Tomasz Będkowski i Daniel Siwek.

 

 

21

CZE

2017

1240

razy

czytano

2029/4549

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności