Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Mysłów najlepszy w IV Turnieju Sołectw

Przedstawiciele 16 sołectw rywalizowali 9 lipca w IV Turnieju Sołectw „Jak dobrze mieć sąsiada” o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy. Tegorocznym zwycięzcą została, po niesamowicie zaciętej rywalizacji, ekipa z Mysłowa.

Zanim rozpoczęła się rywalizacja, ekipy spotkały się na koziegłowskim rynku, skąd udały się na teren Centrum Rekreacji przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury. MGOPK był właśnie organizatorem tej imprezy.  W ramach turnieju rozegranych zostało 8 konkurencji oraz sprawdzian z wiedzy w formie testu dotyczącego Gminy i Miasta Koziegłowy.

Uczestnicy zawodów rywalizowali w następujących konkurencjach: „Gordyjski węzeł Sołtysa” (wiązanie krawata), „Długa droga do domu…?" (wyścig po plastikowych skrzynkach na butelki), „Bieg Sołtysowej” (bieg z plastikowymi kręglami umieszczonymi pomiędzy nogami i pod pachami), „Patrz jak rzucasz!” (rzut piłkami tenisowymi do wiaderka), „Spacerek Gumolepa” (wyścig z oponami samochodowymi), „Podaj hasło” (układanie hasła z pudełek na czas), „Mokra robota…” (napełnianie plastikowych butelek na czas wodą z gąbek). Dodatkowa konkurencja rozegrana została pod hasłem „Ach te jaja”. Nie była obowiązkowa. Polegała na łapaniu surowych jajek z różnych odległości. Im większa odległość, tym więcej punktów. Można było dużo zyskać, ale i stracić. Bezkonkurencyjny był w niej Mysłów, który jako jedyna ekipa zaliczył odległość 15 metrów.

Emocje podczas turnieju były ogromne. Walka toczyła się bowiem nie tylko o prestiż ale i pieniądze dla sołectw. Nagroda finansowa za pierwsze miejsce wynosiła 15 tys. zł, za drugie ­ 10 tys. zł a za trzecie ­5 tys. zł.

Dzięki rekordowemu rzutowi jajkiem, szala zwycięstwa przeważona została na stronę Mysłowa. Drugie miejsce zajęło Winowno, (które nie zaryzykowało rzutu na 15 m i skończyło rywalizację udanym rzutem na 10 m) a trzecie Mzyki.

WYNIKI:

1. Mysłów 134,25

2. Winowno 111

3. Mzyki 91,5

4. Wojsławice 87

5. Koziegłówki 79

6. Rosochacz 77,5

7. Lgota Górna 73,5

8. Lgota Mokrzesz 73,25

9. Markowice 70,75

10. Lgota Nadwarcie 70,50

11. Cynków 65

12. Rzeniszów 62,75

13. Nowa Kuźnica 61

14. Postęp  54,75

15. Osiek 52,75

16. Pińczyce 37

 Relację filmową z IV Turnieju Sołectw obejrzeć można TUTAJ

11

LIP

2017

3498

razy

czytano