Skróty klawiszowe:

Projekty z gminy Koziegłowy w Programie Działaj Lokalnie

Strona główna » Aktualności » Projekty z gminy Koziegłowy w Programie Działaj Lokalnie

wielkość tekstu: A | A | A

Gminny Zespół Pieśni i Tańca „Koziegłowy” działający przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach oraz Koło Gospodyń Wiejskich pod patronatem Ochotniczej Straży Pożarnej w Mysłowie otrzymały dofinansowanie ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu.

„Nasze Koziegłowy i okolice” jest projektem Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca „Koziegłowy”, który za cele stawia sobie nawiązanie międzypokoleniowej integracji społecznej. Współtworzenie kultury ma odbywać się przy okazji warsztatów wytwarzania kwiatów z wiór osikowych oraz w ramach imprez plenerowych.

Natomiast Koło Gospodyń Wiejskich w projekcie „Znajdź przyjemność we wspólnym gotowaniu. Spędźmy czas razem. Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza!” zachęca mieszkańców do udziału w cyklicznych warsztatach z zakresu gotowania. To okazja do integracji lokalnej społeczności oraz poznania regionalnych potraw.

29 czerwca 2017 roku w hotelu Villa Verde Congress&Spa w Zawierciu została zorganizowana gala Programu Działaj Lokalnie podsumowująca tegoroczną edycję konkursu. Laureatom zostały przekazane symboliczne czeki.

Podczas gali specjalne podziękowania od organizatorów za wsparcie przy organizacji konkursu odebrała w imieniu Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy Jacka Ślęczka Edyta Wrzosowska.

– Podejmowanie inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności, podnoszenie jakości życia mieszkańców, aktywizowanie ich do działania, to niezmiernie ważne zadania, których realizacji podejmują się organizacje oraz stowarzyszenia pozarządowe działające na terenie powiatów myszkowskiego oraz zawierciańskiego. Doceniamy kultywowanie regionalnych tradycji, podejmowanie międzypokoleniowego dialogu oraz chęć rozwoju, które przejawiają mieszkańcy gminy Koziegłowy – powiedział Paweł Abucki – prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu.

Na stronach internetowych MGOPK w Koziegłowach oraz Gminy i Miasta Koziegłowy pojawiać będą się informacje dotyczące projektu „Nasze Koziegłowy i okolice”.

Zaś rekrutację do projektu „Znajdź przyjemność we wspólnym gotowaniu. Spędźmy czas razem. Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza!” zwiastować będą plakaty oraz ogłoszenia w Internecie.

czytano: 619 razy

autor: kozieglowy.pl

data dodania: 2017-07-17 08:32:22

Walory Gminy
  • Dziedzictwo kulturowe i historyczne
  • Bogate zasoby wód głębinowych
  • Malownicze krajobrazy
  • Bogactwo przyrody
  • Strefy aktywności turystycznej
  • Szlaki konne i rowerowe
  • Korzystna lokalizacja
  • Przedsiębiorczość mieszkańców
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook

Koziegłowy dawno temu
blog historyczny
Leonarda Jagody