Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Projekty z gminy Koziegłowy w Programie Działaj Lokalnie

Gminny Zespół Pieśni i Tańca „Koziegłowy” działający przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach oraz Koło Gospodyń Wiejskich pod patronatem Ochotniczej Straży Pożarnej w Mysłowie otrzymały dofinansowanie ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu.

„Nasze Koziegłowy i okolice” jest projektem Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca „Koziegłowy”, który za cele stawia sobie nawiązanie międzypokoleniowej integracji społecznej. Współtworzenie kultury ma odbywać się przy okazji warsztatów wytwarzania kwiatów z wiór osikowych oraz w ramach imprez plenerowych.

Natomiast Koło Gospodyń Wiejskich w projekcie „Znajdź przyjemność we wspólnym gotowaniu. Spędźmy czas razem. Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza!” zachęca mieszkańców do udziału w cyklicznych warsztatach z zakresu gotowania. To okazja do integracji lokalnej społeczności oraz poznania regionalnych potraw.

29 czerwca 2017 roku w hotelu Villa Verde Congress&Spa w Zawierciu została zorganizowana gala Programu Działaj Lokalnie podsumowująca tegoroczną edycję konkursu. Laureatom zostały przekazane symboliczne czeki.

Podczas gali specjalne podziękowania od organizatorów za wsparcie przy organizacji konkursu odebrała w imieniu Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy Jacka Ślęczka Edyta Wrzosowska.

– Podejmowanie inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności, podnoszenie jakości życia mieszkańców, aktywizowanie ich do działania, to niezmiernie ważne zadania, których realizacji podejmują się organizacje oraz stowarzyszenia pozarządowe działające na terenie powiatów myszkowskiego oraz zawierciańskiego. Doceniamy kultywowanie regionalnych tradycji, podejmowanie międzypokoleniowego dialogu oraz chęć rozwoju, które przejawiają mieszkańcy gminy Koziegłowy – powiedział Paweł Abucki – prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu.

Na stronach internetowych MGOPK w Koziegłowach oraz Gminy i Miasta Koziegłowy pojawiać będą się informacje dotyczące projektu „Nasze Koziegłowy i okolice”.

Zaś rekrutację do projektu „Znajdź przyjemność we wspólnym gotowaniu. Spędźmy czas razem. Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza!” zwiastować będą plakaty oraz ogłoszenia w Internecie.

17

LIP

2017

942

razy

czytano

1777/4311

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.