Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

We wtorek 18 lipca odbyło się pierwsze spotkanie zorganizowane w ramach warsztatów kulinarnych pod nazwą: „Znajdź przyjemność we wspólnym gotowaniu. Spędźmy czas razem. Koło Gospodyń Wiejskich Zaprasza”.

Warsztaty odbyły się w budynku OSP w Mysłowie. Wzięły w nich udział członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Mysłowie oraz mieszkańcy gminy Koziegłowy, zarówno dorośli, młodzież jak i dzieci. Na spotkaniu prym wiodła pani Teresa Będkowska, pod okiem której powstawała regionalna potrawa o nazwie „Magulum”. Podczas kolejnych spotkań przepis na tę potrawę będzie udoskonalany, aby stała się ona symbolem gminy Koziegłowy. Póki co, przepis na „Magulum”, pozostaje tajemnicą. Najaktywniejsze okazały się najmłodsze uczestniczki warsztatów, które najchętniej pomagały w pracach kuchennych. Dzielnie kroiły wędliny i nie zraził ich nawet chrzan szczypiący w oczy podczas ucierania.

Zadanie dofinansowane w ramach programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce.

 

 

03

SIE

2017

1036

razy

czytano

2003/4549

kozieglowy.pl

Najnowsze aktualności

Kalendarz

Logo serwisu.

E-mapa

Logo serwisu.

Galeria

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.