Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Gmina i Miasto Koziegłowy

Gmina i Miasto Koziegłowy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dwa dni wspaniałej zabawy w Gniazdowie

Przez dwa weekendowe dni odbywały się w Gniazdowie imprezy w ramach III Festiwalu Miłośników Koni i Muzyki „Z KOPYTA”. Organizatorzy przygotowali w tym roku jeszcze więcej atrakcji, niż rok temu. Tym razem festiwal odbywał się w klimacie Dzikiego Zachodu. Przez dwa dni odbywała się rywalizacja jeźdźców w różnych konkurencjach w ramach Polskiej Ligi Western i Rodeo. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się też efektowne pokazy Red Simon Wild West Show, polskiej szkoły jazdy konnej i ujeżdżania koni w stylu western. Miłośnicy psów mogli podziwiać natomiast czworonogi na międzynarodowej wystawie i zawodach zwinności agility a miłośnicy czterech kółek oglądać ekstremalne zmagania pojazdów terenowych na torze off-road.

W sobotę odbyła się wielka parada, w której uczestniczyli jeźdźcy, motocykliści oraz samochody zabytkowe i terenowe. W tym roku gościł na festiwalu zespół Catawba prezentujący zarówno indiańskie jak i kowbojskie tańce. W Wiosce Indiańskiej można było spróbować swych sił w różnych zabawach zręcznościowych a najmłodsi bezpłatnie jeździli na kucykach.

Podczas festiwalu odbył się też konkurs na kopytka na różne sposoby (zwyciężyło KGW Gniazdów), pokazy „Kopytkowe szaleństwo” w wykonaniu kucharzy z Hotelu-Karczmy „Czardasz” i Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego „Zacisze”. Ponad 20 osób wzięło udział w konkursie na strój w stylu country prezentując fantazyjne ubiory. Rozegrano też biegi dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na scenie odbyły się koncerty zespołów: IRA, Dżem, Babsztyl oraz Natalii Kukulskiej, Alicji Boncol z Koalicją, Andrzeja Rybińskiego, Cezarego Makiewicza a zabawę w stylu country poprowadził Tomasz Szwed.

Mimo nie najlepszej pogody Festiwal Z KOPYTA oglądało kilka tysięcy osób. Organizatorem imprezy byli: Gmina i Miasto Koziegłowy, MGOPK Koziegłowy i ZUK Koziegłowy.

W przygotowanie festiwalowego terenu wiele wysiłku włożyli pracownicy Zespołu Usług Komunalnych w Koziegłowach, którym pomagali druhowie z jednostek OSP. O wyżywienie osób czuwających nad przebiegiem festiwalu zadbał Warsztat Terapii Zajęciowej z Wojsławic. Festiwalowi goście mogli skorzystać z materiałów promujących Gminę i Miasto Koziegłowy oraz powiat i Jurę Krakowsko-Częstochowską na stoisku Referatu Promocji i Rozwoju Urzędu Gminy i Miasta Koziegłowy. Osikowe rękodzieło prezentowane było natomiast na stoiskach MGOPK oraz Osikowej Doliny. Swe działania promowało też Centrum Integracji Społecznej.

Materiały z III Festiwalu Z KOPYTA oglądać można na oficjalnej internetowej stronie festiwalowej: www.festiwalzkopyta.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/festiwalzkopyta/

 

07

WRZ

2017

3110

razy

czytano