Skróty klawiszowe:

W Pińczycach odbyły się Dożynki Gminne

Strona główna » Aktualności » W Pińczycach odbyły się Dożynki Gminne

wielkość tekstu: A | A | A

W Pińczycach odbyły się 10 września Dożynki Gminne. Po Mszy Świętej w miejscowym kościele parafialnym barwny dożynkowy korowód, w którym znaleźli się m.in. przedstawiciele gminnych władz, Rady Gminy i Miasta Koziegłowy i panie z Kół Gospodyń Wiejskich z przepięknymi wieńcami dożynkowymi, udał się na teren  Zespołu Szkół w Pińczycach. Dożynkowe wieńce zostały tradycyjnie przekazane Burmistrzowi Gminy i Miasta Koziegłowy i jego zastępcy, Przewodniczącej Rady Gminy i Miasta Koziegłowy, Sekretarzowi UGiM Koziegłowy, radnym powiatowym i gminnym oraz innym wyróżnionym osobom.

Starostami gminnych dożynek byli w tym roku państwo Roksana i Adam Będkowscy. Burmistrz Jacek Ślęczka oraz Przewodnicząca Rady GiM Koziegłowy Joanna Kołodziejczyk podziękowali rolnikom za całoroczny trud i życzyli udanych zbiorów w przyszłym roku.

Zgodnie z tradycją poczęstowali przybyłych dożynkowym chlebem. Uroczystość uświetnił występ Zespołu Folklorystycznego "Złoty Kłos", Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Pińczyc i Gminnej Orkiestry Dętej z  Koziegłów. Nie zabrakło pocztów sztandarowych jednostek OSP z Gminy Koziegłowy. W tym roku nagrodę dla najlepszych rolników otrzymali z rąk Burmistrza GiM Koziegłowy państwo Joanna i Dariusz Kubańscy. Podziękowania za współpracę z rolnikami przekazane zostały: Międzypowiatowemu Bankowi Spółdzielczemu w Myszkowie, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Myszkowie, Ośrodkowi Doradztwa Rolniczego w Myszkowie i Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Myszkowie.

W uroczystości uczestniczyli m.in. wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jan Kieras, radni powiatowi, radni gminni, przedstawiciele PSP i Policji, ODR-u, KRUS-u, prezes Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie i inni zaproszeni goście.

 

Gospodarzami tegorocznych Dożynek Gminnych byli: Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, Przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Koziegłowy Joanna Kołodziejczyk, Rada Sołecka, Ochotnicza Straż Pożarna, Kółko Rolnicze oraz Zespół Szkół z Pińczyc.

 

czytano: 1872 razy

autor: kozieglowy.pl

data dodania: 2017-09-12 11:54:41

Walory Gminy
  • Dziedzictwo kulturowe i historyczne
  • Bogate zasoby wód głębinowych
  • Malownicze krajobrazy
  • Bogactwo przyrody
  • Strefy aktywności turystycznej
  • Szlaki konne i rowerowe
  • Korzystna lokalizacja
  • Przedsiębiorczość mieszkańców
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook

Koziegłowy dawno temu
blog historyczny
Leonarda Jagody