Skróty klawiszowe:

Nowe place zabaw i pomieszczenia dla przedszkolaków

Strona główna » Aktualności » Nowe place zabaw i pomieszczenia dla przedszkolaków

wielkość tekstu: A | A | A

Gmina i Miasto Koziegłowy oddała do użytku w ramach projektu „Zapewnienie edukacji przedszkolnej na najwyższym poziomie poprzez podniesienie jakości bazy dydaktycznej w przedszkolu w Koziegłowach i w oddziałach pozamiejscowych przedszkola w Koziegłowach zlokalizowanych w miejscowości Stara Huta” nowe place zabaw oraz wyremontowane pomieszczenia w Pałacu Biskupów.

W Przedszkolu Publicznym  z Oddziałami Integracyjnymi w Koziegłowach przeprowadzona została adaptacja poddasza na oddział przedszkolny. W Pałacu Biskupów znajdują się obecnie trzy nowe sale dla przedszkolaków, łazienka  oraz  pomieszczenia zaplecza. W ramach przebudowy przeprowadzono prace rozbiórkowe i demontażowe, m.in. skucie tynków; demontaż stolarki okiennej i drzwiowej; demontaż barierki; rozbiórkę fragmentów ścian; rozbiórkę barierki na klatce schodowej; demontaż fragmentu dachu w celu montażu klapy dymowej. Wykonano prace montażowe, m.in. montaż aluminiowej stolarki okiennej i drzwiowej oraz drewnianej; murowanie ścianek działowych; wykonanie ścianek działowych w konstrukcji lekkiej; zabezpieczanie okien; obudowanie drewnianych elementów; uzupełnienie tynków i ubytków w ścianach; wykonanie tynków wewnątrz budynku; wykończenie łazienek; montaż klapy dymowej na klatce schodowej; montaż nowych opraw oświetleniowych LED; roboty budowlano-montażowe instalacji.

Nowe  place zabaw składają się z zestawu wielofunkcyjnego, zestawu huśtawek, piaskownicy oraz zamku. W Starej Hucie zainstalowano dodatkowo huśtawkę dla dzieci niepełnosprawnych. Pod urządzeniami znajduje się amortyzująca nawierzchnia z poliuretanu a między nimi poliuretanowe ścieżki. W Koziegłowach i Oddziale Zamiejscowym w Starej Hucie nasadzone zostały też drzewa i krzewy liściaste oraz zainstalowano ławki.

Budynek przedszkola w Starej Hucie jest obecnie w przebudowie w ramach wymienionego projektu a dzieci przebywają na czas remontu w budynku szkoły Podstawowej w Koziegłówkach.

Gmina i Miasto Koziegłowy pozyskała na te inwestycje dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

 

czytano: 854 razy

autor: kozieglowy.pl

data dodania: 2017-09-19 14:24:36

Walory Gminy
  • Dziedzictwo kulturowe i historyczne
  • Bogate zasoby wód głębinowych
  • Malownicze krajobrazy
  • Bogactwo przyrody
  • Strefy aktywności turystycznej
  • Szlaki konne i rowerowe
  • Korzystna lokalizacja
  • Przedsiębiorczość mieszkańców
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook

Koziegłowy dawno temu
blog historyczny
Leonarda Jagody