Skróty klawiszowe:

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Siedlcu Dużym

Strona główna » Aktualności » Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Siedlcu Dużym

wielkość tekstu: A | A | A

Szkoła Podstawowa w Siedlcu Dużym włączyła się 29 września w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Tego dnia zaproszenie do wspólnego czytania dzieciom i młodzieży przyjęli szanowni goście: Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy –  Jacek Ślęczka, dyrektor ZEAOS-u – Katarzyna Zychowicz, przewodnicząca Rady Rodziców – Beata Janicka oraz komendant OSP w Siedlcu Dużym –. Mariusz Dotkuś. Inicjatorkami spotkania były: nauczycielka języka polskiego – Małgorzata Knapik oraz nauczycielka nauczania zintegrowanego i bibliotekarka – Joanna Orda.

Na początku uroczystości uczniowie wspólnie z wszystkimi zebranymi stworzyli mapę myśli na temat korzyści płynących z czytania. Następnie Kabaret Szkolna Kraksa zaprezentował skecz według scenariusza Małgorzaty Knapik, przedstawiający historię Franka, który  nie chciał czytać żadnej książki. Po przedstawieniu nastąpił długo wyczekiwany moment – a więc głośne czytanie przez gości ulubionych książek z dzieciństwa. Burmistrz przypomniał dzieciom legendę związaną z powstaniem Koziegłów, przewodnicząca Rady Rodziców wybrała na ten dzień baśń „Brzydkie Kaczątko”, natomiast komendant OSP fragment „Pinokia”. Największym zaskoczeniem dla dzieci był występ Katarzyny Zychowicz, która przeczytała opowiadanie własnego autorstwa pt. „Leon w Fabryce Wyobraźni”. Jak zwierzyła się Dyrektor ZEAOS, był to dla niej debiut, ponieważ prowadzi literacki blog internetowy, ale do tej pory głośno swoje opowiadania czytała tylko wnukom. Uczestnicy spotkania tym bardziej byli zachwyceni, ponieważ Katarzyna Zychowicz przywiozła ze sobą bohatera swoich niezwykłych historii.

W dowód uznania uczniowie nagrodzili gości medalami „Mistrz Pięknego Czytania”. Na zakończenie uroczystości został również rozstrzygnięty konkurs fotograficzno-literacki na selfie z ulubioną książką i jej krótką recenzją. Nagrodzeni zostali:

Kategoria klas I-III

I miejsce – Krzysztof Chwist

II miejsce – Natalia Janicka

III miejsce – Ewa Myrta

Wyróżnienia: Filip Cesarz oraz Kornel Sitek

Kategoria klas IV-VII

I miejsce – Dominika Jarosz oraz Sandra Kucia

II miejsce – Bartosz Kubik

III miejsce – Kamila Janicka oraz Błażej Woźnica

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Samorząd Uczniowski.

Spotkanie było wspaniałą okazją do przypomnienia, jak ważne jest czytanie dzieciom na głos i ile niesie ze sobą korzyści. Między innymi jest to ogromna radość, bo jak napisała Wisława Szymborska: „Czytanie książek to najwspanialsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Dyrekcja szkoły – Renata Sawicka, organizatorzy i uczniowie składają wszystkim Szanownym Gościom serdeczne podziękowania za włączenie się w akcję i poświęcony czas.

czytano: 770 razy

autor: kozieglowy.pl

data dodania: 2017-10-04 09:47:01

Walory Gminy
  • Dziedzictwo kulturowe i historyczne
  • Bogate zasoby wód głębinowych
  • Malownicze krajobrazy
  • Bogactwo przyrody
  • Strefy aktywności turystycznej
  • Szlaki konne i rowerowe
  • Korzystna lokalizacja
  • Przedsiębiorczość mieszkańców
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook

Koziegłowy dawno temu
blog historyczny
Leonarda Jagody